„Skluznice je odolný materiál a dobře absorbuje vibrace. Jde tedy o designovou záležitost, která má i své funkční opodstatnění,“ dodal.

Lyže allblacks má vrchní část zhotovenu z povrchově broušeného plastu s logem projektu nahory, které je profrézováno na spodní titanalovou vrstvu. Jak název napovídá, jedná se o celočerný design.

Konstrukčně se jedná o sendvičovou lyži s triaxiálním laminátovým opletem a titanalovým vyztužením. Vše doplňují nerezové hrany a sintrovaná závodní skluznice. Lyže je tedy určena pro zdatné lyžaře a řadí se mezi univerzální lyže pro střední oblouk na upravené sjezdové trati.

Na Designbloku se představila lyže v délce 167, rádius má hodnotu 14,5 metru a rozměry špičky, středu a patky jsou 113-66-101. Je již třetím modelem projektu nahory. V loňském roce studio tobyšlo představilo lyži nahory 167, která měla totožnou konstrukci, ovšem odlišný design, na povrchu bylo použito dřevo amerického ořechu.

„Lyže nahory oslovily skupinu našich zákazníků, kteří mají rádi český design a chtějí mít z lyžování nejen sportovní, ale také estetický zážitek,“ řekl Lukáš Princ, spolumajitel specializované lyžařské prodejny Ski a Bike Centrum Radotín, která lyže nahory prodává, servisuje, ale také nabízí k otestování v rámci svého testcentra.

„Lyže nahory jsou jedinečné také v tom, že si každý zákazník může u nás zvolit, jak chce naúhlovat hrany a jaké si na lyže vybere vázání. Díky tomu získá skutečný originál, který je navíc přizpůsobený jeho přáním a potřebám,“ dodal Princ.

tobyšlo je designérské studio, založené studenty ateliéru DIII Froňka a Němečka (Olgoj Chorchoj) na VŠUP v Praze Karlem Matějkou, Janem Volhejnem a Petrem Polákem v roce 2009. Zabývá se produktovým designem, návrhy interiérů a architektonickými řešeními. Studio tobyšlo respektuje čistotu tvaru, preferuje jednoduché linie a baví se kombinací rozmanitých materiálů. Technologii umocňuje emocemi.
www.tobyslo.cz