Čekají na vás

  • desítky párů nejnovějších lyží Elan a Völkl 2013/2014
  • profesionální konzultanti z Trtík Sportu
  • 41 km sjezdovek ve vyhlášeném středisku
  • večerní workshopy a společné návštěvy barů
  • bohaté aprés ski včetně koncertů
  • možnost dopravy autobusem jen za 990 Kč

Celodenní péče na svahu

Po celý den se vám budou věnovat opravdoví profíci z brněnského Trtík sportu, kteří se v servisním stanu přímo na sjezdovce pod ledovcem Kitzsteinhorn postarají o perfektní servis všech testovaných modelů. A samozřejmě s nimi budete moci probrat cokoli, co se týká lyží a vybavení a možná i něco jiného :-).


Skotačit, trsat nebo koupat?

V odpoledních a podvečerních hodinách můžeme společně či samostatně zavítat do nádherného a před nedávnem otevřeného Tauern Spa, kde můžete podrobit svá těla parádní regeneraci a odpočinku na ploše přes 3000 m2.

O víkendu bude ve středisku probíhat místní velmi oblíbená akce White Start Games. Je to akce k začátku sezóny s koncerty, aktivitami a mnoha soutěžemi s hlavní výhrou Audi A1. V rámci této akce můžete testovat i další modely lyží značek Atomic, Alpina, Fischer, Salomon, Blizzard Ski), snowboardy Nitro, helmy Alpina nebo GoPro kamery a mnoho dalšího.Sobota 9. 11. 2013 – v centru Kaprunu finále akce = živá muzika (19:30-22:00) – volný vstup pro všechny

Po celý víkend - muzika v Alpincentru a apres ski u lanovek

Podívejte se na podrobnější info o Testovačce >>

A jaké to bylo loni?

Recenze Jakuba Rejnuše (klienta a delegáta PUXtravelu a lyžařského blázna) z ročníku 2012:
Kitzsteinhorn patří mezi neznámější evropské ledovce a i když ještě ani nezačala hlavní sezóna, žije to tu jako v jiných střediscích třeba o jarních prázdninách. Ledovec nás ani na chvíli nezklamal a sjezdovky byly perfektně připravené. Navíc nám svítilo sluníčko, obloha byla až na neděli bez mráčku a my naplno využili poslední víkend s levnějším skipasem, než se celý zimní kolotoč rozjede naplno.


Haldy lyží, haldy zkušeností

Samotnému testování lyží nebylo absolutně co vytknout. Testovací stan stál přímo u horní stanice vajíčka a na výběr bylo přes skoro 70 párů lyží. V podstatě jsme si ani nemuseli brát vlastní lyže, kdyby nešlo o první svezení sezóny a my si nechtěli znovu osahat i svá prkénka.

Profíci z Trtíkspotu byli stále k dispozici u testovacího stanu a celou dobu makali na plné obrátky: seřizovali vázání, servisovali lyže a hlavně všem zájemcům dávali hodnotné rady ke všem testovaným lyžím a občas i k našemu jezdeckému stylu :-).


Jak to bylo se sněhem?

Byla otevřena drtivá většina tratí na ledovci. Zavřená byla například ledovcová černá sjezdovka. Vrchní část střediska byla velice dobře upravená a zasněžená. Sjezdovky držely po celý den. Dojezdy k lanovkám v nižších partiích byly k odpoledni ledovaté či muldovaté.

Sněhové podmínky byly vzhledem k termínu velice příjemné. Vrchní část střediska byla pod sněhem celá. Ve spodních částech se občas dalo narazit na trčící kámen. Kitzstainhorn měl před naším příjezdem trochu smůlu. Nesněžilo, a proto šlo hlavně o technický sníh. Teploty se celý den pohybovaly těsně pod nulou, nejčastěji okolo –3 °C.


Lidu přiměřeně

Lidí bylo díkybohu přiměřeně. V pátek ježdění téměř bez lidí. O víkendu bylo plněji. U kotev se ale čekalo max. 10 minut. Naopak volno bylo na Kristallbahn a na kotvě u snowparku. Odpoledne, zhruba od 14:30 se dalo pohodlně jezdit kdekoliv.

Hospůdky, bary a zábava

Zázemí pro občerstvení a aprés-ski tvoří obří Alpincenter (2 450 m), budova s vyhlídkou a restaurací téměř na vrcholku ledovce (3 029 m), horská chata u sjezdovky Langviedabfahrt a restaurace Häuslalm. Kitzsteinhorn disponuje dostatečným zázemím, které i v době oběda dokáže pojmout víkendový nával. Aprés-ski je jako na všech ledovcích determinováno uzavřením lanovek vedoucích do údolí. Po sobotní zkušenosti zaplněného Alpincentra jsme druhý den zvolili oběd v mnohem atraktivnější restauraci na horní stanici Gipfelbahn, kde nám jídlo přišlo čerstvější, servis lepší a ceny stejné.


Pro autisty a autobusisty

Doprava do střediska a parkování probíhalo naprosto bezproblémově. Zvolili jsme trasu z Brna přes Vídeň, St Pölten a Salzburg. Cesta nám trvala přibližně 6,5 hodin s přestávkami a na trase nebyl žádný zádrhel. Bydleli jsme v apartmánech v Kaprunu a každý den dojížděli autem pár kilometrů. V pátek jsme parkovali na nejbližším parkovišti, hned u lanovky Gletscherjet I. V sobotu a v neděli jsme už takové štěstí neměli a byli jsme nasměrování na vzdálenější parkoviště č. 3. I tak se nejedná o žádnou dálku a navíc lze využít skibus.


Byla to paráda

Mezi plusy by se dalo zahrnout parádní lyžování ještě před začátkem sezóny, snowpark v naprosto dokonalém stavu, perfektní počasí, páteční vylidněnou sjezdovku a testování lyží během našeho pobytu. Příští rok 100% znovu!

Více informací o testování lyží 2013 s Pux travel!