Milý nebo milá K. B., je vidět, že když ses podepsal/a jen iniciálou, tak asi tušíš, že je ten tvůj dotaz trochu delikátní. Protože holčičky a kluci, respektive ženy a muži čůrají každý jinak a protože nevím, kdo jsi, tak budu muset vlastně odpovědět dvakrát.

Při čůrání na lanovce, samozřejmě platí podobná pravidla jako, když se čůrá v přírodě. Nikdy se nesmí čůrat proti větru. Na lanovce by se toto pravidlo mělo dodržovat velmi důsledně, protože ten, kdo čůrá proti větru, nejspíš pocáká nejen sebe, ale i ty ostatní, kdo na lanovce sedí a pokud jede sám, tak pocáká sousední sedátka, na která si nejspíš pak ještě někdo sedne. Pravidlo, že se nečůrá do kopce naopak, na lanovce neplatí.

Jestliže jsi, K. B., holčička, tak je dost divné, že vůbec takovou otázku vymyslíš. Já vím, že dnešní svět volá po emancipaci žen a dívek, ale upřímně řečeno, tudy emancipace nevede. Pokud se dívka bude chtít v čůrání vyrovnat mužům, tak to prostě nikdy nedopadne dobře. Snad jsi už někde doma, ve škole nebo na internetu zjistila, že kluci mají pro kejkle a přebory v čůrání (třeba i do výšky) zvláštní držátko, jímž mohou libovolně pohybovat a tudíž čůrat kam jim libo. A pokud jsi skutečně holka, tak se nezlob, ale odpověď je pro tebe taková, že na lanovce se vyčůrat nemůžeš. To prostě dáma nedělá!

A jestliže jsi, neznámý K. B., kluk, tak to také není úplně jasné, jak by ses mohl na lanovce vyčůrat. Především nevím, jestli jezdíš na snowboardu nebo na lyžích. V tom prvním případě se nám ten problém zase větví na dvě možnosti, a sice jestli jezdíš dopředu pravou nebo levou nohou a na které sedadlo si na lanovce sedáš. Kdybys totiž jezdil například pravou dopředu, tak se můžeš pokusit čůrat jen na levé straně lanovky, ale to si zase nemůžeš povídat s těmi ostatními, protože k nim budeš zbytek cesty otočen zády. Jestli jezdíš na lyžích, tak si jistě dovedeš představit, jaké nebezpečí představují hůlky a rukavice, které mohou každou chvíli spadnout. Potřebuješ sekundanta, bez rukavic je lyžování veliká otrava.

Pokud jsi trochu divočejší chlapec v nejlepších letech, tak je ti tohle všechno „ukradený“ a na lanovce si normálně stoupneš, zapřeš se stehny o bezpečnostní zábradlíčko, rozepneš si kalhoty, čůráš a na nic nedbáš. Je ti jedno, že na tebe tvoji spolucestující pokřikují, že jsi prase a tak podobně, protože takové čůrání za pár ostrých slov stojí – buď se ti opravdu chce a úleva je konejšivá nebo je to exhibice a pak je ti ta pozornost také příjemná. Ty tohle, milý tazateli, asi nedokážeš, protože tohle všechno dokáže jen ten, kdo se neptá, nerozpakuje a jednoduše koná. Leda bys mne jen tak provokoval/a? Pokud ano, nevadí mi to, kdo má odvahu položit delikátní otázky, má právo na upřímnou odpověď.Máte dotaz, na který jste ještě nikdy nedostali odpověď? Pošlete jej na skipsycho@snow.cz anebo ho přidejte jako komentář k článku!