To však neznamená, že by ženy přišly o slavný skok Red Tail Jump, který je na mužské sjezdovce. Obě sjezdovky se před cílovým skokem spojí a budou končit na tradičně zaplněném stadionu. Na dámy tak čeká skutečně obtížný závod, plný záludností a nástrah na neznámé trati.
Ve startovním poli se před domácím publikem očekával návrat velké hvězdy rychlostních disciplín Lindsey Vonnové. Jenže jejím zdravotním obtížím není a není konec. Po vážném zranění kolene, které si přivodila na MS ve Schladmingu, už vše vypadalo na dobré cestě k uzdravení. Vonnová dokonce zvažovala start při zahajovacím závodě SP v Rakousku, nakonec ho i kvůli tréninku odložila právě do Beaver Creeku. Jenže při jedné z tréninkových jízd si Američanka operované koleno opět poranila, takže ji čeká další pauza. A není ani jisté, zda stihne Olympijské hry v Soči, přestože její ošetřující lékař Bill Sterett je v této otázce velkým optimistou: „Lindsey je silnou ženou a obrovskou profesionálkou. Její zranění se lepší den po dni, všichni věříme v brzký návrat.“

Muži stráví konec listopadu v kanadském Lake Louis. Čekají na ně dvě disciplíny, sjezd a Super G. Velká očekávání jsou vkládána do Nora Svindala, který nestartoval na předchozím podniku v Levi a před sezónou prozradil, že právě „klouzavky“ budou jeho silnou zbraní. Mezi další favority budou jistě patřit i domácí John Kucera a Jan Hudec. Překvapit by jistě mohl Max Franz, loni 9. v pořadí sjezdu. Franz v tréninku tvrdě pracoval, pokroky jsou znát a z rakouského tábora se linou zvěsti o útoku na malý křišťálový globus.

Nepochybně nás čekají zajímavé závody. Přidá se někdo z našich k Martině Dubovské a bude bodovat? Vše a ještě víc se dozvíte při přímých přenosech Eurosportu.Program závodů Světového poháru na Eurosportu najdete zde.
A nezapomeňte soutěžit o hůlky Ondry Banka.