Bylo zajímavé sledovat výraz třetího v pořadí Rakušana Hirschera. Ten jenom nevěřícně kroutil hlavou nad jízdou obou Američanů. A americké publikum, v němž nechyběli i rodiče a příbuzní obou nejlepších, bylo ve varu. Na populárního Bodyho se přijela podívat manželka Megan, bývalá beach volejbalistka, Ligetyho společně podporovali oba rodiče.

Druhé kolo bylo znovu pouze o dvou mužích. Ted sice nepředvedl tak suverénní jízdu, jako v kole prvním, i tak to na vítězství stačilo. A Body se po více než roce dočkal stupňů vítězů. Třetí Marcel Hirscher byl viditelně zklamaný. Zajímavostí byla i skutečnost, že po čtyřech závodech v řadě chyběl na „bedně“ Francouz Pinturault, na něj zbylo páté místo.

Start jako hrom do nové sezóny zažívá švýcarská sjezdařka Lara Gutová. Po nečekaném vítězství v obřím slalomu v Soldenu začala kralovat rychlostním disciplínám. Dva ze tří závodů se staly její kořistí. To, že Lara „klouzavky“ umí, je známá věc už pár let, ale že se na olympijskou sezónu připraví takovým způsobem, nečekal asi nikdo. Pro někoho velkohubá předsezónní prohlášení o útoku na medaile ze Soči dnes dostávají reálné obrysy. Z diváckého hlediska jen dobře, nadvláda Vonnové byla přece jen už poněkud stereotypní. Po návratu na závodní sjezdovky nečeká Američanku rozhodně nic lehkého.

Další přímé přenosy sledujte již tento víkend na Eurosportu.


Zároveň se můžete zapojit do soutěže o hůlky Ondry Banka + další pár dle vlastního výběru z kolekce Birki, a o předplatné časopisu SNOW.