Parkárna U Mašků

Například jeho ovocné koláče jsou geniální! Hlavně ten černorybízový! A při zpáteční cestě si můžete koupit čerstvý chléb.

Pokračujete přes Tanvald a Desnou, těsně před koncem Desné odbočíte na Souš / Frýdlant a po 2 km mírného stoupání jste na místě.

Parkoviště (zdarma) je přímo u sjezdovky. Hlavní svah (červená sjezdovka: varianty „Hlavní“ a „Mezi domky“ o délce 480 a 500 m), na němž je umístěn vlek TLV, je orientován na východ a v horní části jej svírá z obou stran les. Sníh tu proto vydrží dlouho do jara.Směrem na sever se svah napřimuje, čím dále od lanovky, tím je mírnější, což mohou ideálně využít začátečníci nebo rodiny s dětmi. Po krátkém průjezdu lesem vedou dolů dvě modré cesty „Zadní“ a „Loučky“ (délka 720 a 780 m) nebo kombinace jejich variant mezi pár chalupami roztroušenými v horní polovině svahu.Nahoře pod lesem a pak níže po levé straně modré sjezdovky bývá umístěno několik skoků, railů a crossová dráha. Ve spodní části dojezdu modré sjezdovky přisedá zprava prudší hlavní svah červené sjezdovky. V levé části dojezdu je dětský provazový vlek a lyžařská škola LVL. Dětská část je zřetelně vyznačena a od okolní sjezdovky oddělena lanovými zábranami.

Přímo na parkovišti se nalézá pokladna, WC, ski servis vč. půjčovny a kiosek s občerstvením a posezením chráněným před větrem. Jedinou nevýhodou je, že pokud nejste ubytováni v některém z okolních penziónů, neseženete v pěším dosahu žádnou hospodu, kde byste se mohli najíst a zároveň ohřát a usušit. Provozovatel (SDH Černá Říčka) si je této vady na kráse vědom a proto od letošní sezóny posezení zateplí.Resort je ideální pro rodiny s dětmi, začátečníky a mírně pokročilé anebo pro ty, kteří se chtějí vyhnout velkým přelidněným střediskům. Často se vám stane, že v horní části budete sami a budete mít k dispozici krásný široký prostor včetně možností najít si byť krátké, ale neupravené části sjezdovky.
Odbavení dole je rychlé, čeká se maximálně pár minut ve špičce. Večerní lyžování (denně 17.00 – 20.00 hod.) bývá zcela bez front a tak si můžete v rychlém sledu vychutnávat jízdy na perfektně upravené a osvětlené červené sjezdovce.
Obsluha vleku je přívětivá a nápomocná i začínajícím snowboarďákům. V hlavní sezóně zaplatíte za celodenní permici 390 Kč, děti 300 Kč. V průběhu sezóny se tu koná několik akcí nebo závodů přístupných i veřejnosti.

Na letošní sezónu je zatím naplánováno: Silvestrovské večerní lyžování do 22 hod., 7.2. 2014 Noční veřejný závod NIGHT RACE, 5. a 6.4. 2014 Zimní finále s Ledovcovou rallye a soutěžemi pro děti.


Areál Černá Říčka v Jizerských horách:

685 – 788 m n. m.

Ceník jízdného:
http://www.cerna-ricka.cz/page4.html

WEB:
http://www.cerna-ricka.cz/

Webkamera:
http://www.holidayinfo.cz/zima/kamera.php?…

Lyžařská škola LVL:
tel. 724 104 217

Skiservis a půjčovna:
tel. 775 290 246 nebo 723 290 246, otevřeno denně

Možnosti ubytování v blízkosti sjezdovky:

Penzion Černá Říčka
http://www.penzioncernaricka.cz/

Apartmány Černá Říčka
http://www.apartmanycernaricka.cz/

Penzion Slunečnice
http://www.penzion-slunecnice.cz/

Hotel Emilka
http://www.hotelemilka.cz/

Hotel Montanie
http://www.montanie.cz/


Web autora článku:
http://www.skolasnowboardingu.webnode.cz