Jenže sešel se týden s týdnem a je tu další změna. Lindsey vyhlásila návrat do závodní stopy: „Vím, že koleno ještě není úplně fit, ale já už bez závodění nevydržím“. Američanka se rozhodla vyzkoušet sjezd ve francouzském Val d´Isere. Její návrat bude tedy extrémně sledovaný, vždyť na zdejší Olympijské sjezdovce vyhrála už třikrát. Motivace ukázat, že je definitivně zpět, bude silná. Ale není to přece jen příliš brzy? „Jednoznačnou prioritou je pro mne olympiáda, ale jet do Soči bez pořádného výsledku by bylo psychicky nesmírně náročné. Chci být na bedně a myslím, že na to mám“ říká Vonnová, která byla letos nejlépe pátá v Super G v Lake Louise. Už před začátkem sezony plánovala Lindsey absolvovat jen pár závodů, aby získala zpět sebevědomí i cit na lyžích. Limitovat jí ale po natažení operovaných vazů bude ortéza, se kterou bude závodit po celou letošní sezonu. „Ano skutečně letos budu jezdit s ortézou. Nepříjemné to je hlavně v obřáku, při kterém mi brání v ideálním pohybu, ale stejně jsem věděla, že nepojedu každý obřák“ říká Lindsey.

Nechme se tedy překvapit, jak si Američanka povede, závody můžete sledovat na Eurosportu v přímých přenosech.

No, a ještě jedna malá perlička. Při úterním slalomu v Courchevelu se na stupně vítězů probojovalo duo sester Schildových. Marlies byla první, mladší Bernadette třetí. Naposledy na stupních vítězů stály dvě sestry v Aare 2009, kde se to povedlo Marii a Suzanne Rieschovým.


Zároveň se můžete zapojit do naší další soutěže o hůlky Ondry Banka + další pár dle vlastního výběru z kolekce Birki, a o předplatné časopisu SNOW.