Tisková zpráva Asociace horských středisek ČR

Zimní sezónu již zahájila všechna střediska Asociace horských středisek ČR, která tvoří většinu z těch nejkvalitnějších pěti- a čtyřhvězdičkových areálů v ČR. Z této kategorie čítající 30 středisek je v tuto chvíli mimo provoz pouze jediné.

Z celkového počtu 110 skiareálů sledovaných na portálu holidayinfo.cz je v provozu 83 z nich, tedy více než 75 %. Mnoho středisek sice v tuto chvíli nejede na svou plnou kapacitu, ale ač je to při pohledu z našich nížin těžko k uvěření, v provozu je většina sjezdovek.

I přestože jsou podmínky k lyžování omezené, stále se do českých hor vyplatí vydat za odpočinkem, čerstvým vzduchem a zimní pohodou. Střediska například provozují sáňkařské dráhy, stříkají ledová kluziště a upravují běžecké tratě. Zimní dovolenou můžete navíc doplnit i méně tradičními aktivitami, jako jsou tenis, bowling, nebo odpočinek ve welness centru.

Od poloviny příštího týdne navíc slibují meteorologové mrazivé noci. Příznivá předpověď počasí na další dny dává tušit, že na plný provoz českých hor již nebudeme dlouho čekat.