NEJnáročnější, NEJnebezpečnější, NEJprestižnější a další spousta NEJ souvisí s tímto sjezdem světového poháru. Někomu se to možná zdá přehnané, ale z historického hlediska je to prostě tak. Závod má obrovskou popularitu po celém světě, je přenášen do více než 100 zemí a mnoho celebrit si zakládá na tom, aby byly viděny v cílovém prostoru.

Sjezd na sjezdovce Streif je dlouhý 3 312 m a závodníci zdolají převýšení 860 m. Svou délkou tedy Streif není nejdelším závodem ve SP, ale náročností to 100% kompenzuje. Když závodník projíždí slavnými pasážemi tratě Mausefalle, Steilhang, Brückenschuss nebo Hausbergkante, divákovi se tají dech. Mnozí si i klepou na čelo. Rychlost přes 140 km/h, skoky dlouhé 60 a více metrů, to člověku někdy přijde, že lyžař musí být blázen. Omyl! Tito závodníci moc dobře vědí, co dělají. A věřte, že žádný blázen či nazdárek na start nejde. Jsou to jen ti nejlepší z nejlepších.

Tím úplně nejlepším byl a dlouho bude Švýcar Didier Cuche, pětinásobný vítěz slavného Hahnenkammu. Cuche však ukončil svou aktivní kariéru a tak bude v roli experta pracovat pro Eurosport. Loňský překvapivý vítěz Dominik Paris z Itálie letos nemá formu, přijde tedy čas Svindala? Norský sjezdař na slavné vítězství z Kitzbühelu stále čeká. Letos bude právě Aksel Lund Svindal tím nejžhavějším kandidátem na prvenství, jenže Streif je nevyzpytatelná pista a stát se může cokoliv. Dočkáme se tedy překvapení a vyhraje někdo, od koho se to vůbec nečekalo? Nebo konečně po 7 letech čekání zvítězí domácí závodník?

Počkejme si na víkend a přejme si, aby závod neovlivnilo letošní „zimní“ počasí. Vždyť za posledních 12 let byl závod dvakrát zkrácen (2003 a 2012) a dvakrát zrušen (2005 a 2007).

Sledujte závod závodů v sobotu od 11:30 na Eurosportu a nezapomeňte, že to není z alpského lyžování tento víkend vše.

Další závody SP tento víkend:

CORTINA D´AMPEZZO – ženy, superG
23. ledna
10:15 – (ŽIVĚ) Eurosport 2

KITZBÜHEL – muži, sjezd:
23. ledna
11:30 – (ŽIVĚ – trénink) Eurosport 2
25. ledna
11:30 – (ŽIVĚ) Eurosport International

CORTINA D´AMPEZZO – ženy, sjezd
24. ledna
10:15 – (ŽIVĚ) Eurosport 2

KITZBÜHEL – muži, kombinace:
24. ledna
11:30 – (ŽIVĚ – SuperG) Eurosport 2
16:30 – (ŽIVĚ – slalom) Eurosport International

KITZBÜHEL – muži, slalom:
26. ledna
10:15 – 1. kolo (ŽIVĚ) Eurosport 2


K závodu v Kitzbühelu je připravena tipovací soutěž o hůlky Ondry Banka + další pár dle vlastního výběru z kolekce Birki, a roční předplatné časopisu SNOW.