Herlíkovický „Telepunks not dead“ se posunul téměř o měsíc, pořadatelé ze Špindlu nakonec svůj marný boj se sněhem zcela vzdali a pohárový závod zrušili. Takže se vlastně vracíme k původnímu plánu, jen o kousek později. Zahájení telemarkového zápolení s letopočtem 2014 patří Herlíkovicím. Podívejte se níže, co pro vás letos organizátoři z místního telemarkového klubu „Kérkonošská telechasa“ připravili. Už samotný „punkový“ název slibuje zajímavou tématiku a velkou taškařici.

Telemark festival „TELEPUNKS NOT DEAD“, Herlíkovice, 15. 2. 2014

Nechte doma lyže i snowboard a vyzkoušejte, jak se jezdí s volnou patou! Prapůvodní lyžařský styl – telemark – nepatří do muzea, ale zpátky na sjezdovku, kde vám přinese mnohem větší prožitek z jízdy, než jste doposud na svých prkýnkách prožili!

Telemarkový festival Telepunks not dead 2014 se bude konat 15.2.2014 a bude tak v pořadí druhým závodem Českého telemarkového poháru 2014, kde se ve dvoukolovém obřím slalomu se skokem a běžeckou vložkou utkají nejen zkušení telemarkisté, ale i nadšení začátečníci, kteří si chtějí vyzkoušet jízdu v branách na čas.

Registrace do závodu od 8:00, start závodu 10:00

Závodníci se mohou těšit na vložený závod „Na pankáče“ – závod atraktivní nejen na pohled, který proběhne po skončení druhého kola hlavního závodu (cca 12:30) Již tradičně bude během trvání festivalu k dispozici půjčovna telemarkového vybavení zdarma a odpolední lekce se zkušenými teleinstruktory taktéž zdarma, aby vám první telekrůčky nečinily potíže, nýbrž radost.

Aktuální informace o telemarkovém festivalu sledujte na webových stránkách pořádající Kérkonošské Telechasy

www.telechasa.cz/…estival/2014

A co nás čeká dál?

Všechny informace a termíny k dalším závodům ČTP najdete zde . Každopádně po Herlíkovických „punkáčích“ přijde na řadu oblíbený večerní závod na Klínech, dále nováček série telemarkových závodů Klepáčov, tradiční březnová Rokytnice nad Jizerou a finále poháru v Peci pod Sněžkou, které je plánováno na 4. -6. dubna 2014. Přijeďte se tedy pobavit, vyzkoušet telemark, nebo si i zazávodit. Všechny akce ČTP jsou spojeny i s telemarkovou půjčovnou a lekcemi telemarku. Využijte tedy této jedinečné příležitosti vyzkoušet nejstarší lyžařskou techniku.

Jen pozor, je to vysoce návykové!