Hlavním nepřítelem ten den byl neobvykle silný vítr, takže jsme mohli na vlastní oči vidět, jak statečně areál s nepříznivým počasím bojuje.

Letošní zima zkrátka milovníkům lyžování příliš nepřeje a bouřlivý sobotní vítr tak potrápil nejen naše stany a bannery, ale i samotné lyžaře. Areál sice disponuje třemi kotvami a jednou sedačkovou lanovkou, nicméně nedostatek sněhu umožňuje prozatím pouze provoz „kresilka“, pro které si polští sousedi areál oblíbili. Ačkoli to ráno vypadalo, že kvůli silnému větru ani tato lanovka svůj provoz nezahájí, pracovníci střediska byli připraveni umožnit lyžařům sklouznout se za každou cenu, a už od ranních hodin tak vytrvale nahazovali stopu u kotvy.

Naštěstí se po nějaké době počasí uklidnilo, vítr ustal, vysvitlo sluníčko, lanovka se rozjela a lyžaři mohli na modré Family sjezdovce testovat naše lyže FISCHER o sto šest. Ani nám to nedalo a šli jsme testovat – nikoli lyže (ty známe :-) ), ale samotný kopec. Sjezdovka by se sice dala zařadit mezi ty kratší, ale její příjemný nenáročný sklon nám umožnil jak naklápění hran, tak klasické lyžařské „blbnutí“.


Zmiňovanou modrou sjezdovku můžete brousit až do 21.00. Není pak divu, že to leckterého lyžaře unaví. Pro takové lyžaře je ideální ubytování přímo pod sjezdovkou v chatě Miroslav, které vás navíc odmění skipasem zdarma na celý den. Hned u chaty je nově zastřešená terasa, takže se při odpočinku nemusíte obávat, že vám vítr odnese svačinu. :-)

V době olympiády se pak právě na této terase bude promítat přímé přenosy her, čili ani při lyžování v areálu Miroslav vám úspěchy českých sportovců neuniknou. Stejně tak tomu bude i v restauraci chaty Miroslav, kde jsme si udělaly radost v podobě klasické horské snídaně – masová topinka s míchanými vajíčky.Dětem se v lyžařském centru Miroslav věnují každý den šmoulové na lyžích. Nejde však o žádné pohádkové postavičky, nýbrž o instruktory oblečené do slušivých svítivě modrých kombinéz, díky kterým je děti na sjezdovce nemohou ztratit.
Zajímavostí je také místní snowpark, který zatím sice není v provozu, ale pokud se počasí konečně umoudří a nějaký ten sníh příroda nadělí, mohou se do snowparku těšit i osoby něžného pohlaví. Loni zde totiž vzniknul první dívčí snowpark v České republice, který se věnuje zdokonalování „riderského“ umu dívek, organizuje pro ně závody a další společenské akce.

Ski centrum Miroslav je tedy vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak pro partu dívek, které chtějí svoji freestylovou techniku posunout dál. I to bude pro nás holky důvod, proč letos ještě jednou středisko navštívit. :-)


Co se týká naší sobotní akce SNOW tour, tak kromě testování lyží FISCHER a hůlek LEKI si mohli návštěvníci zasoutěžit u stánku SNOW o hodnotné ceny jako oblečení WOOX, čepice COOLICH nebo předplatné časopisu SNOW. Na stánku SNOW byly pro lyžaře rovněž připravené k otestování lyžařské brýle Dr. Zipe, které si mohli na místě zakoupit. Pomocí technologie SAMSUNG jsme si pak poctivě zaznamenávali zajímavé okamžiky, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii pod článkem.Vše o SNOW tour a reportech z ní najdete zde!