Jediná odpojitelná dvojsedačka však není jedinou kuriozitou tohoto areálu. Věděli jste například, že už v roce 1965 zde bylo použito první sněhové dělo nejen v Čechách, ale v zemích celého socialistického bloku vůbec?
Tuto historii nám v Telnici přiblížil výkonný ředitel areálu, pan Jindra Holinger, který příběh okořenil i dalšími zajímavostmi – například useknutým prstem jednoho československého reprezentanta při stavbě děla nebo tehdejším tvrzením, že technický sníh je pouze pro národní mužstvo, ale pro cestovní ruch nemá význam. Řídit se tak tímto heslem dodnes! :-)Hlavně díky technickému sněhu jsme si naštěstí v Telnici zalyžovat mohli, a to dokonce na padesáti centimetrech, čímž se letos nemůže chlubit každé středisko. V Telnici nás překvapila jednak zcela zimní atmosféra podtržená sněhem obalenými stromy a jednak rychlost nové dvojsedačky, která činí až 4,9 m/s. Lanovka vás tedy za nějaké dvě a půl až tři minuty vyveze na Rudný vrch, odkud se můžete vydat všemi směry a vyzkoušet tak sjezdovky všech obtížností.

Pro ty, kteří už nějaký ten pátek na lyžích jezdí a nezaleknou se kdejakého „sešupu“, se na otestování fyzické zdatnosti nabízí sjezdovka Slalomák. Nese oprávněně černou barvu. Sjezdovka bohužel ještě není v provozu, a tak jsme se vydali otestovat Macháčka – červenou sjezdovku na východní straně areálu. Půl metru sněhu na sjezdovce a absenci kamínků můžeme potvrdit.
Kdyby se ale přeci jen někdo se svými lyžařskými dovednostmi necítil ani na červenou sjezdovku, může se pohodlně dostat k nástupní stanici lanovky po modré turistické sjezdovce nebo pilovat techniku na modré Cvičné louce.Pro oběd a následný odpočinek jsme zvolili restauraci Tereza, která leží přímo pod sjezdovkou u dětského areálu. Jelikož disponuje i příjemnou terasou, můžete se při polední pauze kochat, jak třeba vaše ratolesti dovádí na dětském lyžařském kolotoči. Ten jsme samozřejmě museli otestovat také a výsledek analýzy zní: kolotoč uveze skutečně každého! :-)
V březnu vás pak středisko Telnice zve na Telnický rohlík. Nebojte se, nejedná se o žádnou ochuzenou svačinu! Jde o veřejný závod, kdy můžete soutěžit hned v několika kategoriích zároveň. Závodit můžete například v kategoriích Sourozenci, Manželské páry, Rodinné trojice nebo jednoduše sami za sebe. První tři pak za své výkony získají tradičně Telnický rohlík. Jak vypadá a jak chutná? Přijeďte se podívat na závody do Telnice a zkuste ho vyhrát!Vše o SNOW tour a reportech z ní najdete zde!