Přestože tomu jarní atmosféra nenapovídá, na Monínci jsou výborné podmínky. Na sjezdovce leží 55 cm pevného technického sněhu, ostatně sami se přesvědčte online zde. Přestože je přes den až 6 a na pátek hlásí dokonce až 8 °C, v noci teploty klesají pod nulu, kde ve čtvrtek i v pátek mají vydržet 8 až 10 hodin. Dostatečně dlouho pro to, aby sněhová vrstva byla potřebně pevná. Zastíněný svah severní orientace také moc neničí slunce, které na něj dopadá hodně zešikma. Aktuální předpověď počasí je zde.


Loni vyhrálo č. 95

Nízké startovní číslo je samozřejmě vždy výhodou, ale rozhodně se není třeba obávat, že s číslem nad 60 nejde zajet dobrý výsledek. Trať je totiž velmi otevřená, takže prakticky nedochází k žádnému shrnování sněhu a na trati zůstávají jen linky po plynule jedoucích lyžích. Trať průběžně navíc stahují skupinky dobrovolníků, které srovnávají případná poškození. Podobně se sníh na sjezdovce s postupem času a poklesem teploty „utahuje“, tedy zrychluje. Stačí se podívat na předchozí ročník: po prvním kole bylo pořadí čísel od nejlepšího: 95-6-68-105. Zadního startovního čísla se tedy není třeba obávat.


Jak se zaregistrovat?

V průběhu středy, čtvrtka a pátku do 15:00 bude ještě fungovat přihlašovací formulář, v pátek pak bude možné se od 16 hodin přihlásit přímo na místě u registračního pultu v restauraci M2 u spodní stanice lanovky na Monínci.

Těšíme se na vaši účast!

Registrace na Völkl Dark SNOW Monínec