V počasí, které dlouhodobě nepřipomíná zimu, se lyžaři sjeli na Monínec, kde, ačkoli se to nezdá, vládla aspoň na kousku země skutečně zimní nálada. Přestože občas padaly dešťové kapky, třetí ročník veřejného sjezdu za umělého osvětlení se odjel v nekompromisně dobrých podmínkách.

Sešlo kolem sedmdesáti jezdců, kteří byli udiveni rychlostí kopce a kvalitou technického sněhu, který tamní 1 200metrovou sjezdovku pokrývá. Podklad byl natolik tvrdý, že i finále se jelo v původní trati a poslední časy atakovaly ty nejrychlejší. Trať stavěl tradičně Aleš Krýzl a patrně se mu povedla. Podle názoru autora tohoto článku byla jiskřivě rychlá akorát tak na hraně toho, co ještě normální sportovní lyžař dokáže. Mimochodem, Aleš se svěřil s jedním komplimentem: „Ještě nikdy jsem se lyžováním tak nepobavil“, řekl mu jeden ze závodníků poté, co se dověděl, že trať stavěl právě on.

A i všichni ostatní si to pochvalovali – samozřejmě mouchy se našly a budeme rádi, když nám o tom, co vadilo i vám, napíšete do diskuze (pod článkem).

Za opravné jízdy se tentokrát platilo jen 50 korun, takže této možnosti využilo asi 50 jezdců. Vůbec nejrychlejší čas zajel v prvním kole Petr Mudra (53:00), což na cca 1 200metrové trati znamená průměrnou rychlost 81,5 km/h.

A pak přišlo finále, kde se sešli 4 nejlepší muži a 4 nejlepší ženy. Z děvčat vyhrála Markéta Karlová (56,52), druhá byla Renata Radová a třetí Jarmila Karlová – úplně stejné pořadí jako loni! Z mužů nakonec zvítězil Jakub Kučera s časem 53,23. Petr Mudra skončil druhý, třetí Pavel Kumšta.

DARK SNOW 2014 from 4Elements on Vimeo.Startovní listina a výsledky:

Startovní listina 1. kolo

Výsledky 1. kolo

Výsledky opravné kolo

Nejlepší výsledek z obou kol

Výsledky finále