Necelých 8 kilometrů od města Martin narazíte na příjezdovou cestu ke středisku. Na jejím začátku vás uvítá obsluha areálu a upozorní na její jednosměrnost, serpentiny a případná úskalí. V našem případě se jednalo o náledí na silnici, takže nám byly doporučeny řetězy. Náledí nás kvůli těžkému vozíku s veškerou výbavou SNOW tour opravdu trochu potrápilo, ale nakonec jsme se i díky pomoci obsluhy do cíle bezpečně dostali. Jakmile vyjedete nahoru k lanovce, můžete už pohodlně zaparkovat na parkovišti, u kterého se nachází hlavní zázemí střediska. To je tvořeno pokladnami, lyžařskou školou včetně servisu, infocentrem, bufety a dalšími stravovacími a ubytováním přímo u sjezdovky, což potěší pohodlnější lyžaře.
Po zakoupení permanentky u hlavních pokladen máte hned několik možností, kam se vydat. Buď se necháte vyvézt pomou na samý vrchol Rotundy, nebo - jste-li nedočkavci - můžete rovnou naskočit do vázání a vyzkoušet ranní manšestr na modré sjezdovce Flochova vedoucí přímo ke kryté šestisedačce. Po výstupu z této sedačky neodoláte pohledu doleva. Tam se můžete pokochat výhledem na Vysoké Tatry a nebo rovnou posedět na terásce u bufetu příznačně pojmenovaném Panoráma a pochutnat si na palačinkách – a že tam mají druhů opravdu dost!Tím nejlepším místem, kam se vydat na výhled v Martinkách, je však samotný vrchol Rotundy. Martinky jsou v podstatě jediným střediskem na Slovensku, odkud jsou vidět všechna důležitá pohoří této země – Malá i Velká Fatra a Vysoké i Nízké Tatry, to vše samozřejmě za hezkého počasí.
O vrcholech, které lze z Martinek vidět, či o stavbě lanovky nám povyprávěl místní dlouholetý vlekař. Na památku nám pak věnoval fotografii, která byla pořízena při stavbě zmiňované šestisedačky.Když budete v Martinkách lyžovat, nezapomeňte ochutnat místní specialitu – Martinské koláče v bufetu Čučoriedka. My jsme je samozřejmě ochutnali, neboť náš stánek SNOW tour přímo sousedil se zmiňovaným bufetem. Pro zpestření dne jste u našeho stánku mohli zdarma testovat lyže KÄSTLE a hůlky značky LEKI, nebo jste si u nás mohli zakoupit lyžařské brýle Dr. ZIPE, čepice COOLICH nebo zvýhodněné předplatné časopisu SNOW i s dárečkem.

Vše o SNOW tour a reportech z ní najdete zde!