Co na svých stranách přináší? Jako obvykle hustou nadílku témat, o které se trochu více dočtete níže na této straně. My vypíchneme trochu střídmých komentářů k ZOH Soči. Uzávěrka časopisu nevydržela čekat až do konce Her, přesto stačily vzniknout první komentáře a glosy k ní. Pokračuje i seriál Ivany Sosny o méně známých olympijských momentech. Z větších textových bloků lze ještě zmínit 6stránkový článek o nejdelších českých sjezdovkách. Okrasných třešniček ve formě skipasu zdarma je tentokrát celých osm! Věřme, že počasí vytvoří pěkné podmínky k jejich využití.

Pěkné počtení!SNOW vychází 3. března 2014
118 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání.


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivé vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Prolistujte si časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 81 najdete 8 skipasů zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:


Ondřej Berndt - s tváří anděla a rychlostí ďábla

Když jsem Ondru Berndta spatřil poprvé, objevil se přede mnou na malou chvilku písničkář Karel Plíhal. Když Ondra promluvil, objevil se přede mnou podruhé. Andělská tvář, tělo hromotluka, dobrotivý dětský hlas. A k tomu návdavkem láska k rychlému lyžování. Se skromným a nadějným závodníkem jsme se potkali těsně před olympiádou, na kterou nakonec nejel, a byť toho mnoho nenamluví, příjemně jsme si popovídali. O čem?
Jak falešně jihneme nad exoty

Tak jako se s prvním větším sněhem vyrojí domácí lyžaři, objevují se nedlouho před zimní olympiádou osoby a příběhy takzvaných exotů. Nejoblíbenější jsou už od doby legendárních Kokosů na sněhu černoši, ale zabírají i reprezentanti malých státečků odkudkoliv. A samozřejmě nesmí chybět nezmar Hubertus von Hohenlohe a vzpomínka na „Orla“ Eddiho Edwardse.
Čeští sjezdaři v ruském Soči: Bank zářil ve sjezdech, zradil ho slalom

Olympijské hry v ruském Soči hned od svého úvodu začaly prověřovat kvality českých sjezdařů a sjezdařek v krásném areálu Rosa Khutor, který nabídl lyžařům opravdu náročné profily tratí. Výrazně o sobě dal vědět především Ondřej Bank, hned v úvodních třech disciplínách vybojoval dvakrát umístění v elitní desítce. Dařilo se ale i Kláře Křížové, Šárce Strachové, Martinu Vráblíkovi, Kryštofu Krýzlovi a Kateřině Pauláthové. Žádný z českých reprezentantů se nedopustil výrazných chyb. Jen Ondřej Bank hořce litoval superkombinačního slalomu…
Velký příběh lyžařského byznysu 15. - Za Železnou oponou

„Lyže a jejich značky vždycky byly předmětem vášnivých diskuzí, emocí, rozumově i citově odůvodněných sympatií. Vše okolo značek je vzrušující mozaikou pestrých osudů jednotlivců i firem, nadějí a velikášství, vzestupů a triumfů i pádů a krachů. Nápadů zásadních i zbytečných, pokusů a omylů…“
Koleno...

Chystám se takhle sjet svah, a jen se odpíchnu, už vím, že je zle. Zkouším připlužit, ani zdání, ale začne mě pekelně bolet koleno. Vím, že je to špatné. Přetržený přední křížový vaz… Co teď?
Sjezdařem ve dvou letech?

Možná jste se jako rodiče už také zamýšleli nad otázkou, kdy začít se svým dítkem lyžovat. Zabrousíte-li třeba na internetu na některé z oblíbených rodičovských fór, jistě zjistíte, že nejste sami.
Lesk a bída olympismu IV. - hry za oponou času

Vím, že je nevděčné přinést poslední díl u nás tak nezvyklé kritiky olympismu v době, kdy doznívá nadšení z pravděpodobně vydařených her. Autor si tím u mnohých nejspíš vyslouží nálepku škarohlída, ba kazišuka, který ani nedokáže sdílet nadšení z Gabči, Evky, Martiny, Ondry a dalších.
LÉLEX-CROZET - pohodová Francie

Francouzské lyžařské středisko Lélex-Crozet v oblasti Monts Jura je domovským areálem snow-fotografa Stefa Godina. Co se týče nadmořské výšky a terénu, připomíná pohoří Jura naše Krkonoše. Přestože nejvyšší vrchol Crêt de la Neige má „jen” 1 718 m n. m., panují tady velmi dobré sněhové podmínky a drsná zima. V postranních údolích pokrytých jehličnatými lesy dosahují teploty až k -41 °C! Srážky jsou dosti časté, a zajišťují tak bohatou sněhovou pokrývku. Ne náhodou se této oblasti říká „Malá Sibiř“. Prostě ideální místo pro lyžování!
Matterhorn Graubündenu - Piz Platta 3 392 m

Mezi horami svírající silnici z Tiefencastelu do Bivia a dále na Julierpass stojí trojice velmi výrazných a krásných horských štítů. Tinizong, Piz Ela a Piz Platta. Posledně jmenovaná hora je pro svůj dominantní tvar zvaná Matterhorn Graubündenu. Lyžařská túra na její vrchol je parádní dobrodružství.
Malbun - trpasličí středisko

Lichtenštejnsko je velmi nenápadný malinký stát s nápadně vysokou životní úrovní. Ačkoli jsou Lichtenštejnci stejně velcí jako okolní Evropané, obývají trpasličí zemi, do které ale překvapivě vměstnali všechno, co musí ambiciózní stát mít: parlament, královský palác, metropoli s kulturním centrem… A dokonce i lyžařské středisko, odkud se rekrutují slavná jména Světového poháru.
Aletsch - panoramatický labyrint

Motivem cesty do vzdálené švýcarské oblasti Aletsch bude nejspíš touha navštívit něco výjimečného, čímž největší alpský ledovec – Aletschgletscher – určitě je. Ale nezklame ani typicky švýcarský horský klid, k němuž přispěje fakt, že auto necháte kdesi hluboko v údolí a po celou dobu pobytu ve středisku na vyhlídkové terase se pohybujete po svých.
25 NEJ - nejdelší české a moravské sjezdovky

I přes nesrovnatelně skromnější přírodní poměry u nás najdete zhruba dvacítku tratí, které se svou délkou a převýšením mohou měřit s těmi, jaké rádi zdoláváme v Alpách.
I hory mají pět hvězdiček - 5. díl

V minulých čtyřech dílech jsme si vysvětlili, proč a jak vzniklo hodnocení lyžařských areálů ve Francii a v ostatní Evropě. Dotkli jsme se i problematiky a zvláštností českého hodnocení lyžařských areálů a jím pohled do historie hodnocení lyžařských areálů uzavřeme.
Jaká je budoucnost našich lyžařských středisek

Česká lyžařská střediska doznala za posledních dvacet let velmi výrazných změn. Postupně získávají moderní tvář a svým návštěvníkům nabízejí stále lepší služby. Je ale rozvoj horských středisek dostatečně rychlý? Máme u nás investory, kteří by přinesli dostatek financí? Máme dobré podmínky k podnikání na horách?
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 81!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.