Originální „Karlsbad“ sjezdovky

Chudáci čeští vlekaři nemají na výběr a dohánějí sezónu, jak můžou, a na přeplněných, uměle zasněžených sjezdovkách to vypadá spíš jak na karlovarské promenádě v době festivalu než na lyžařském svahu. Z lyžování se tak díky ukrutánsky špatné zimě stala v Česku spíše společensko-turistická událost než sportovní zážitek.

Když nemáte Parmezán, šoupnete tam Eidam?

Přesto, že podpora lyžařských areálů v Česku je chvályhodná činnost, někdy musíte vyrazit za humna, abyste si mohli lyžovačku opravdu užít. Prostě, jestli si chcete pochutnat, je třeba si na špagety dát Parmezán místo Eidamu. To dá rozum, že. A právě pro ty, kteří chtějí ochutnat pravé francouzské fondue, spaghetti carbonara nebo Goulaschsuppe, jsme připravili výběr toho nejvýhodnějšího alpského lyžování letošní sezóny.Francie: Hrnečku Vars a další savojské pohádky

1) Risoul/Vars je Čechy dlouhodobě nejnavštěvovanější středisko Francie a většina z nich se sem stále vrací. Jenže to ubytování nic moc, že? A tak jsme se to rozhodli změnit a nabídnout vám fajnové ubytko v sousedním Varsu. A krom toho budete mít lyžařsky kvalitnější Vars přímo u nosu:2) Gurmáni pozor! Že si na vás s Risoulem nepřijdem? A což takhle Alpe d’Huez, hm? 240 kiláků sjezdovek, ubytko u svahu a halda dalších možností přímo ve středisku. Momentálně je zde dva a půl metru sněhu a otevřeno je 126 ze 136 sjezdovek. Můžete se tam podívat už za měsíc:3) O tomhle středisku jste možná ještě neslyšeli: Val d’Allos. A pokud ne, není to dobře? Objevování nových destinací je přece to největší vzrůšo. Středisko má 180 kiláků sjezdovek a na lyžích dojedete skoro až k baráku. Tenhle tajný tip s freeridovým potenciálem si nenechte ujít:
Itálie: Bombardino, Cappuccino, Trentino

1) Parádní Passo Tonale v parádním ubytování vhodné pro aktivní rodinky i partu přátel. Nejenže si tu perfektně zajezdí začátečník i zkušený lyžař, ale k tomu si na pokoji příjemně odpočinete a vyřídíte maily. Ubytování nabízí připojení k internetu, je jen kilometr od svahů a 100 metrů od skibusové zastávky:2) Je libo apartmánek s bazénkem a saunou v ceně a ještě k tomu jen na 4 noci? Folgaria vám krom 72 km sjezdovek dopřeje opravdové labůžo. Takovou pohodičku už jste dlouho nezažili, a že si ji zasloužíte! Navíc za opravdu parádní peníze:3) Aktivní rodinky a párečci, zbystřete! Je tady pro vás libůstka nevídaná. 4 noci v naleštěném hotelu s obřím wellnessem a k tomu desítky kilometrů sjezdovek na „vyprdění“. Co víc si na vypohoděné dovolené přát! Tady nejde o lámání rekordů, ale o 100% relax. A k tomu dvě děcka do 8 let zdarma:Rakousko: Ich bin so toll, Ich bin so schön, Ich bin der Nassfeld aus Kärnten

1) O Nassfeldu není nutno se nějak více rozepisovat. Tohle světoznámé středisko pořádající pravidelně závody ve svěťáku předchází dost dlouhá pověst. Okořeňte to čtyřhvězdičkovými apartmány a máte kombo, které vás posadí na zadek (třeba v sauně nebo parmích lázních přímo v domě):

Tak co, vybrali jste?

Jestli ne, tak neva. Nabídku na webu máme dosti širokou, a kdyby ani ta nestačila, ozvěte se nám do PUXtravelu s jakoukoli poptávkou Alp a my slibujem, že pro vás vyštracháme to nejlepší, co zvládneme. Namouduši napsíuši!

www.puxtravel.cz