Středisko Karlov, jehož čtyřsedačce se díky její rychlosti přezdívá Karlovský expres, se vlastně skládá ze tří areálů. Hned při příjezdu ze směru od Rýmařova se naskytne pohled na skiareál Čerťák, o něco dále čeká ski areál Karlov a na černé sjezdovce se lze sklouznout ve ski areálu Klobouk. My jsme průzkum střediska začaly v areálu Karlov, kde se nám povedlo být ráno na lanovce jako první.


Čerstvě utažený manšestr tedy patřil jen nám a my si náležitě užili kreslení hranami do červené pisty pod čtyřsedačkou, kde nám vyhovovala hlavně příjemná šíře sjezdovky. Po pár jízdách jsme motivovaní černou sjezdovkou přejeli do přilehlého areálu Klobouk. Kvůli závodům byla sice černá sjezdovka většinu dne vyhrazena jen závodníkům, ale to nás od ježdění neodradilo a aspoň červené sjezdovce jsme rozhodně daly už ve změklém sněhu pořádně zabrat. A nám zase dala zabrat hrana v půlce sjezdovky, která nás na nějaký čas docela zabavila!Kouzlo Karlova spočívá v jeho univerzálnosti – středisko potěší jak sportovní jezdce, tak, a to především, rodiny s dětmi. Velké množství modrých sjezdovek přijde vhod nejednomu malému začátečníkovi a k dispozici jsou i dva pojízdné pásy ve školičce s řadou výukových pomůcek. Nás zaujal hlavně dětský koutek Kája – který z rodičů neuvítá útulně zařízenou ohřívárnu s hračkami a personálem, který se bude jejich dětem věnovat, jak dlouho bude třeba? Svěřit sem svoje dítě můžete na jednu a více hodin, ale klidně i na celý den. A ti, co občas nějakou tu potřebnou věc pro děti doma zapomenou, nemusí zoufat. V dětském koutku jsou k zakoupení jak přesnídávky, tak ubrousky nebo dětské kaše.Zatímco se děti v dětském koutku učí novým věcem, můžete si dopřát oběd hned o patro výš v nově vybudované restauraci U ježka. Tam vám nabídnou jak klasická obědová jídla, tak i nějaký ten dezert jako sladkou tečku. Ochutnat můžete panna cottu nebo palačinky s nutelou, kterým jsme nemohly odolat. Kdo nevydrží, může si tady nafocené fotky ze svahu, díky wi-fi v restauraci, rovnou nasdílet s přáteli. ;-)Co se týká sportovně-zábavných akcí, nabízí jich středisko poměrně pestrou škálu. Děti jsou nejvíce nadšené večerním lyžování s ježkem Kájou, které probíhá každé úterý a pátek. Neváhejte své děti přihlásit, účastníci akce totiž obdrží diplom i dárek!
Aby dospělí nepřišli zkrátka, je i pro ně nachystaná akce lyžařského charakteru. Už 1. března se mohou jezdci jakékoli úrovně schopností a dovedností přihlásit na veřejný závod za umělého osvětlení. Že na to nemáte ty správné lyže? Půjčovna v Karlově disponuje i VIP závodními modely lyží, takže žádné výmluvy, a hurá na svah!My jsme si areál užily opět se stánkem SNOW, kdy jsme zapůjčovali zdarma k testování lyže FISHER, hůlky LEKI nebo brýle Dr. ZIPE. Lyžování jste si dále mohli zpříjemnit našimi soutěžemi o zajímavé ceny jako oblečení značky WOOX, ceny od COOLICHu nebo předplatné časopisu SNOW. Veškeré fotky ve fotogalerii jsme pro vás pořídili díky technice SAMSUNG.

Vše o SNOW tour a reportech z ní najdete zde!