Tisková zpráva Freeride.cz

To hlavní a podstatné, proč jsme se rozhodli pro Vars je kvalita a množství snowparků, sněhová jistota i v dubnu a hlavně ubytování přímo ve Varsu pod snowparkem, takže můžeme jezdit a pilovat triky až do západu slunce.


7 snowparků:

Jako první se nabízí návštěva snowparku Parc des Ecrins, který leží úplně v údolí ve Vars, nad nástupní stanicí lanovky Sibieres. Překážky tvoří převážně raily, ale i vymazlené skoky. Pomocí jednoho z nich je možné přeletět stylově posprejovanou káru. Nacházejí se zde i menší bedny. Sklon svahu je zde mírnější a poježdění v něm nás bavilo víc, než jsme čekali.Další snowpark se jmenuje Park des Escondus. Jeho výhodou je, že horní část patří začátečníkům a spodní pokročilým jezdcům. Vzájemně si tak nepřekáží. Navíc je zde restaurace a bar, kde se za pár euro občerstvíte. Najdete ho pod lanovkami Crevoux I a II. Zajímavostí je kromě 16 – 18 urban překážek i fakt, že většina jich byla vyrobena z recyklovaného materiálu, takže všichni zeleně smýšlející frajeři se budou cítit jako doma.U sedačkové lanovky Sibieres, respektive vpravo od ní, naleznete další snowpark nesoucí název Totem park. Najdete v něm velké množství překážek z přírodních materiálů, indiánskou vesnici s raily a totemy, které lze libovolně využívat. Jedná se o unikátní projekt v Evropě a určitě jej doporučujeme navštívit nejen potomkům slavného Vinnetoua.

Největší zvěrstvo se však rozprostírá ještě výš! Snowpark L´Eyssina je totiž opravdu hodně vymazlenou záležitostí. Leží ve výšce 2 400 m a je obsluhován dvěma vleky Crevoux I a II. Snowpark umožňuje vyžití pro začátečníky, pokročilé i profesionální jezdce, kteří zde naleznou řadu překážek, včetně obřích big airů s délkou 20 a 25 metrů. Dá se jim ale pohodlně vyhnout, takže kdo by se úplnou náhodou, díky únavě z předchozího večera necítil na nekonečný polet, má cestu otevřenou.

Dále je zde snowpark pouze pro holky s růžovými překážkami a 2 snowparky pro děti. Vyjmenovávat překážky nemá smysl, to bysme tu byli do další zimy, ale nabídne vše, co jste kdy viděli i neviděli. :-)Společně s Pospecem pro vás připravujeme i večerní kulturní program, ale hlavní náplňí tohoto výletu bude jezdit, jezdit, JEZDIT! Samozřejmostí je autobus v ceně, takže dopravu řešit nemusíte. Ceny jsme rozdělili pro začátečníky, kteří budou chtít využít služeb naší trenérské dvojky Ondra+Pospec a na zkušenější borce, kteří si nechtějí nechat ujít tuto akcičku, pojezdit ale coaching nepotřebují. V dolní části posledního snowparku vznikne také naše chill out zóna, kde bude dvojka Maty+Milis připravovat pitné i jedlé pohoštění pro všechny zájemce včetně testovačky lyží za doprovodu našláplé muziky z našeho repertoáru.


Termín:

11. 4. - 20. 4. 2014
odjezd v pátek 11.4. ve večerních hodinách z Prahy, příjezd v neděli 20.4. v brzkých ranních hodinách do Prahy

Cena necamper: 6 990 Kč
Cena camper: 8 888 Kč

Cena zahrnuje:
ubytování ve Varsu
doprava autobusem
skipas od neděle do pátku (6 dní)
koučink + video koučink
testovačka lyží
Více informací a nezávaznou přihlášku naleznete na http://varscamp.cz a stránky všech snowparků čekuj ZDE!
Svou účast nezapomeňte potvrdit na facebooku zde!Vars Park - Février 2014 from VARS on Vimeo.