Moravský bikemaraton 2014, který se jede poslední prázdninovou sobotu 30. srpna, se od jiných závodů odlišuje v tom, že jde v podstatě o domáckou, přesto velmi dobře zorganizovanou akci. Neobvyklou tradicí je zavádění cyklistů na ostrý start. Vloni to byl náš olympionik Martin Vráblík, koloběžkaři, co jeli Tour de France, a letos je opět přislíbená účast Ondry Banka a Jožky Zimovčáka a jeho týmu, který letos objel na svém kole zase celou republiku. A že by přijel někdo našich úspěšných biatlonistů na olympiádě v Soči? Uvidíme. A kdo je favoritem v 13. ročníku v Leštině? Jan Fišnar to zkusí už popáté.

Moraváci v Leštině se z původně regionální záležitosti dostali až do kategorie velmi dobře organizovaných akcí s lidovým zázemím, které se zamlouvá opravdu každému. Trasa na 30 km je hlavně pro děti a mládež a ostatní tratě 50 a 80 km mají přiměřené převýšení, že neslezete kromě pár metrů z kola. Akce je zapsaná do celostátní termínové listiny, a tak se může opět zhruba 1 000 účastníků těšit na poslední srpnový týden na jednu z nejlepších akcí svého druhu v České republice.

Krásné panoramatické výjezdy kolem hradu Brníčko a na Moravský Blaník - Bradlo jsou lahůdkami na celé trase. A také hendikapovaní cyklisti si přijdou na své na jediném závodu tohoto druhu v ČR. K tomu vás budou hojně povzbuzovat místní a nabídnou vám i štamprli domácí slivovice. I tato kulisa k akci patří. A prezenty do tašky jsou tu takové, že tento maraton je možno opravdu zařadit mezi ty nej v celé republice. Chybět nebude ani závěrečný oheň pro všechny bikery s kytarami, kde si mohou zahrát, buď sami, anebo s oficiální doprovodnou country skupinou. To asi jinde nenajdete. Co více si přát?

Takže dojeďte!

Více informací: www.cyklomorava.cz