Důvody pro její rozhodnutí byly různé. Ať už to jsou četná zranění, která ji zejména v posledních letech provázela, či touha po založení rodiny, dokázala ve své poslední sezóně vyhrát stříbrnou medaili na olympijských hrách, vyhrát dva závody Světového poháru a z 11 závodů SP stanout sedmkrát na pódiu.

„Těším se teď na všechno nové, co přijde. A samozřejmě tu budu hlavně pro Benniho, který bude závodit ještě minimálně jednu sezónu, a podporovat ho,“ řekla na tiskové konferenci Marlies Schild, a dodala: „Těším se také na trochu klidnější období. Jestli jsem se ve své kariéře něco naučila, tak je to fakt, že ne všechno lze naplánovat. Mám samozřejmě plány i přání do budoucna, a tím největším přáním je momentálně založit rodinu.“

Marlies Schild se ve Světovém poháru pohybovala přesně 14 let. Za svou dlouho kariéru dokázala Světový pohár dvakrát celkově vyhrát, posbírat čtyři olympijské a sedm medalií z Mistrovství světa, 37 krát ve Světovém poháru zvítězila a je držitelkou i pěti titulů v jednotlivých disciplínách.