LEKI asi není nutné pravověrným lyžařům představovat. Světová jednička ve výrobě holí pro všechny druhy sportů a naprostá dominance ve světovém poháru alpského lyžování. Vždyť více než polovina závodníků spoléhá na hole LEKI a prakticky v každém závodě okupuje LEKI stupně vítězů.

Přestup přichází ve chvíli kdy LEKI výrazně inovovalo závodní řadu. Největší změny proběhly u tzv. „worldcupových“ rukavic, které mají nový přepracovaný vzhled a design, který vznikl na základě požadavků samotných profesionálních závodníků. Ovšem i hole přináší řadu novinek a Ondra má navíc k dispozici silný závodní program, který vyhoví jeho jakýmkoliv požadavkům. Ondřej Bank k tomuto přestupu říká: „LEKI byla vždy společnost těch nejlepších a já už bych konečně mezi tu top extratřídu nejenom nesměle nakoukl, ale trochu více se tam zabydlel. A s LEKI v zádech to bude zase o fous jednodušší. Nové rukavice a hole jsou perfektní.“


Připojí se tak ke světové extratřídě hájící značku LEKI, mezi které patří špičky jak mužského tak i ženského lyžování. Z mužů například olympijští vítězové ze Soči Mario Matt a Matthias Mayer, za ženy zase taktéž olympijské vítězky ze Soči Mikaela Shiffrin, Maria Höfl-Riesch, nebo bývalá vládkyně světového poháru Lindsey Vonn a mnoho dalších tváří světového lyžování. Společně s nimi bude v nadcházející sezóně využívat nového systému značky LEKI nazvaném Trigger S, což je vlastně první bezpečnostní „vázání“ pro lyžařskou hůl a zároveň nejjednodušší a nejelegantnější spojení hole a rukavice. Rukavice disponují už všitým mikro poutkem, které zacvaknete do hole a jedete. Zkrátka click and go. LEKI využívá již řada českých předních sportovců. V alpském lyžování jsou to například Kryštof Krýzl, Klára Křížová, Martina Dubovská nebo Gabriela Capová. V klasických disciplínách to jsou obě naše jedničky Lukáš Bauer a Eva Vrabcová-Nývltová. V biatlonu zase Gabriela Soukalová a Michal Šlesingr.