Prvním nej je třeba místo, kde se vše odehraje. Je jím slavný Svatý Mořic, kde se právě před 150 lety zrodila zimní dovolená. V jeho okolí je na 200 kilometrů unikátních běžeckých stop, které vedou širokým údolí Engadinu, řídkými i hustými lesy okolních pahorků, po zamrzlých jezerech až k Maloja pasu. A co víc, jste neustále v blízkosti vlaku nebo autobusu švýcarského dopravního systému, takže vaše výlety mohou být jen jednosměrné – vrátit se můžete vyhřátým vlakem RhB a z jeho oken pohodlně sledovat přírodní krásy jednoho z nejslavnějších prázdninových regionů Alp.

Dalším nej – pro běžkaře – je také místo, kde se bude bydlet – běžkařská ubytovna poskytuje skvělé zázemí ve všech zásadních ohledech, její součástí je vybavená servisní místnost, cenově dostupný buffet nebo běžecký obchůdek, ale hlavně: do nejbližší stopy, tedy rovnou na běžecký stadión, je to doslova několik kroků – pouze přejdete silnici, a jste tam. Podobný počet kroků opačným směrem vás zase přivede na nádraží, kam se budete vracet ze svých vyjížděk.

Nej budou třeba i lyže, vesměs závodní top modely Rossignol. K dispozici budou i licencovaní trenéři, jejichž úkolem bude přispět ke zdokonalení vašeho stylu. Jak trenéry, tak servis budou mít na krku profesionálové z běžecké školy Rossignol.

Více info na www.bezky.net.