Milý Martine, podle tónu tvé otázky soudím, že jsi jen o málo starší než tvoje sestřička. Být prvorozený kluk, tak není žádný med. Na takovou osobu padá všechna tíha světa a zodpovědnost se na něj lepí jako bláto. Čím dříve se smíříš s pocitem, že se takového pocitu nelze zbavit, tím líp pro tebe. Kdyby ten mladší sourozenec byl bratr! Tak by to bylo kapánek jednodušší.

Co se týče tvé sestry, tak je to nejspíš pěkná koketa, protože takové již mladší sestřičky bývají. Tatínek jim bývá dobrým trenažérem, na zacházení s okolním světem. Prostě vědí, jak mají klopit řasy, jak nastavit bradičku, jak a kdy správně zakňourat, jak a kdy se medově usmát, a to všechno třeba v lyžařském úboru a lyžařskými brýlemi na hlavě. Ty nejmazanější holčičky dokonce dělají, jako že nic takového nedělají. Tvoje sestřička asi koulela očima na číšníka tak roztomile, že dostala nějaké ty extra pochoutky. To všechno, co jsem ti právě vysvětlila, je ještě mnohem snazší v těch Dolomitech. Tam totiž muži ještě tradičně tíhou ke galantním projevům. I když u toho číšníka ty pochoutky asi nejdou z jeho kapsy, tak jakápak galantnost.

No co se týče tvých rodičů, je třeba se podívat, jak se k takové situaci staví otec a jak matka. Tady se naskýtá takové množství scénářů, že by z toho mohla být celá příručka: Jak přijímat pozornosti na horských chatách v Dolomitech. Rozhodně se nepřikláněj na žádnou ze stran rodičů. Když máš dost rozumu, abys dokázal položit tak složitou otázku, tak se můžeš na řešení toho, jak ho vidí tvoji staří rodiče, vykašlat.

Co se týče tebe: nepočítej s tím, že v Dolomitech na horské chatě bude letos stejný číšník jako loni. Fluktuace je v tomto oboru vysoká. Fluktuace znamená, že nikdo už dnes nevydrží v klidu na jednom místě. V této souvislosti se tím myslí, že nevydrží na místě pracovním. No náš první demokratický prezident Václav Havel říkával: „Kdokoli se koří mojí ženě, jakoby se kořil mně.“ Byl to zkušený a moudrý muž. Tak se rozhodni sám, zda si chceš brát pochoutky od někoho, kdo se koří tvojí sestře, či nikoli.