VERONIKA VÍTKOVÁ
Narozena: 9. 12. 1988
Bydliště: Jilemnice
Škola: Sportovní gymnázium Jilemnice
Trenér: Jindřich Šikola
Sport: biatlon, reprezentantka ČR
Úspěchy: MSJ 2008 – 2., 6., 6. místo, MEJ 2008 – 3., 2. místo, 2. místo štafety, MS 2008 dospělí – 14. místo
Šance na ZOH: ZOH Vancouver 2010 velmi reálné

Veronika Vítková je právem považována za největší talent současnosti pro český biatlon. V nadcházející sezóně bude stále ještě v kategorii juniorek. Vrcholem sezóny pro ni bude Mistrovství světa juniorů. Již teď je jasné, že bude absolvovat značnou část Světového poháru 2008/2009. Pro olympijský rok 2010 bude Veronika oficiálně prvním rokem v kategorii žen. Ambice účasti a dobrého výsledku na ZOH ve Vancouveru (do 30. místa) jsou velmi reálné. Vrcholem v dalším sportovním životě bude ZOH v SOČI v roce 2014. Osobním trenérem Veroniky je Jindřich Šikola, který je zároveň trenérem reprezentace ČR juniorek. Všechna snaha směřuje k tomu, aby Jindřich Šikola pokračoval dále jako osobní trenér Veroniky Vítkové a Veroniky Zvařičové i v kategorii žen, neboť tento model by měl přinést tížený sportovní úspěch.


VERONIKA ZVAŘIČOVÁ
Narozena: 8. 12. 1988
Bydliště: Bruntál
Škola: Sportovní gymnázium Jilemnice
Trenér: Jindřich Šikola
Sport: biatlon, reprezentantka ČR
Úspěchy: MSJ 2008 – 7., 12. místo, MEJ 2008 – 2. místo štafety
Šance na ZOH: ZOH Vancouver 2010 velmi reálné

Veronika Zvařičová je talentovaná sportovkyně s předpokladem dosahování výborných výsledků. Vzájemné propojení s tréninkovou kolegyní Veronikou Vítkovou a trenérem Jindřichem Šikolou má výraznou šanci přinést velké úspěchy ve světě biatlonu.

Nový obrázek
DANIEL PAULÍČEK
Narozen: 15. 5. 1993
Bydliště: Vrchlabí
Škola: ZŠ a MŠ Špindlerův Mlýn
Trenér: Zdeněk Volech
Sport: snowboarding – freestyle snowboarding
Úspěchy: 1. místo O2 Rookie cup 2007 celkově, 3. místo 4x4 série 2007 celkově, 8. místo World Rookie Fest Livigno 2008
ZOH: šance na SOČI 2014    

Daniel Paulíček je dalším sportovcem v programu ,,sportovci pro Soči 2014“. Dan je velmi talentovaným snowboardistou, který vzešel přímo z líhně BSS clubu a Sportovní akademie a již několik let je podporován firmou Burton. V nadcházející sezóně vstoupí plně do kategorie juniorů. Pro jeho další rozvoj je nezbytné více závodit v zahraničí. Jeho osobním trenérem je Zdeněk Volech. V tomto spojení trenér-sportovec vidíme opět základ pro kvalitní sportovní budoucnost Daniela.

Nový obrázek
DUŠAN KŘÍŽ
Narozen: 27. 10. 1995
Bydliště: Zlín
Škola: Základní škola Emila Zátopka
Trenér: Zdeněk Volech
Sport: snowboarding – freestyle snowboarding
Úspěchy:  3. místo  O2 Rookie cup 2008 celkově, 3. místo 4 X 4 série Severák, 6. místo World Rookie Fest Livigno 2008
ZOH: šance na SOČI 2014

Dušan je všestranným sportovcem, velmi úspěšným jak v alpském lyžování tak freestyle – snowboardingu. V letošní sezóně je stále ještě závodníkem v žákovské kategorii. Jeho nízký věk a tréninkové zázemí jsou předpokladem k dalšímu výkonnostnímu růstu. Jeho osobním trenérem je Zdeněk Volech. Společně s Danielem Paulíčkem vytvořili tréninkový team, který má velké šance na úspěch.

KLÁRA KŘÍŽOVÁ
Narozena: 13. 7.1989
Bydliště: Zlín
Škola: Střední podnikatelská škola
Trenér: Svatopluk Kovář
Sport: alpské disciplíny
Úspěchy: 6. místo v SG Evropský pohár, 7. místo DH Evropský pohár, 1. místo SG a Superkombinace na MČR, 3. místo GS na MČR, 14. místo DH na MSJ, účast na SP v Lake Louise a Zauchensee, 18. místo – MSJ Zauchensee
Šance na ZOH: ZOH Vancouver 2010 velmi reálné

Klára odmalička vyrůstala v lyžařském prostředí své rodiny. V rodičích měla velký vzor pro svůj start do závodní činnosti. Maminka, Olga Křížová – Charvátová je bronzová olympijská medailistka ze sjezdu v alpských disciplínách ze Sarajeva 1984. Při nástupu do juniorské kategorie začala i její spolupráce s nejúspěšnějším trenérem tehdejšího Československa v alpském lyžování, PhDr. Pavlem Šťastným, působícím toho času na střední sportovní lyžařské škole ve Strattonu. Tam strávila dvě první závodní sezóny, které jí přinesly velké zkušenosti, první úspěchy a možnost spolupráce s reprezentačními výběry USA a Kanady. Osobním trenérem Kláry je Svatopluk Kovář a jako členka reprezentačního družstva žen má velké ambice a předpoklady k získání sportovních úspěchů.