V Salcbursku už napadl první sníh a nyní se chystá i do Prahy - a to přímo pravý alpský! Objeví se 12. prosince u nákupního střediska Arkády Pankrác při Aprés Ski párty od 15 do 18 hodin. Návštěvníci-lyžaři budou mít možnost najít poklad v podobě týdenního pobytu v Salcbursku ve 4hvězdičkovém hotelu s polopenzí a skipasem! V hromadě alpského sněhu bude takových pobytů zahrabáno hned šest. Hledání bude probíhat za účasti hvězdného doprovodu osobností jak z oblasti sportu, tak ze showbyznysu.

Výherci stráví pobyt ve třech top regionech Salcburska - Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang, Hochkönig ve Ski amadé a Zell am See-Kaprun.


Lyžařský cirkus Saalbach Hinterglemm Leogang
Tzv. cirkus patří k největším lyžařským areálům v Alpách. Lyžaři zde mají k dispozici 200 kilometrů sjezdovek různých stupňů obtížnosti a 55 moderních lanovek či vleků – a to už rozbuší srdce všem milovníkům zimních sportů. Na své si přijdou freerideři, carvingoví nadšenci, snowboardisté ale i začínající malí lyžaři. Začátečníci zde naleznou 90 km nenáročných sjezdovek, pro již pokročilé lyžaře se nabízí dalších 95 kilometrů sjezdovek středního stupně obtížnosti. Na již lyžařské „profesionály“ čeká 15 kilometrů černých sjezdovek, různé snowparky, playground snow či boardercross a skicross.
www.saalbach.com
www.saalfelden-leogang.at

Hochkönig ve Ski amadé
Geocoaching, wellness, freestyle: zimní sporty již dlouho nabízejí mnohem více než jen sjezd. Region Hochkönig v Salcbursku je eldorádem jak pro vyznavače zimních sportů, tak pro ty, kdo přijíždějí za zážitky. Je postaráno o vše potřebné pro zábavu na sjezdovce, na běžeckých tratích a na sněhu vůbec. Najdete tu dobrodružství, odpočinek i romantiku. I kulinářsky je tento region rozmanitý. Ve vybraných chatách najdete nejen klasiku jako Käsespätzle či řízek, ale i veganské pokrmy.
www.hochkoenig.at

Zell am See-Kaprun
Zima v regionu Zell am See-Kaprun sahá od věčného ledu přes 3 000 metrů vysokých ledovců až po břehy zamrzlého Zellského jezera. V této kouzelné kulise má domov celá škála zimních sportů. Do třech rozmanitých lyžařských oblastí se 138 kilometry sjezdovek přijíždějí znalci, rodiny s dětmi a ti, kdo si chtějí užít jízdu. Ale i pro všechny, kdo hledají zážitky ve sněhu mimo sjezdovku, nabízí region mnoho různých sportovních aktivit: od lehkých běžkařských túr, pěších procházek a vycházek ve sněžnicích přes zimní krajinu zapadanou hlubokým sněhem, veselé vyjížďky na saních a freeride, až po lední sporty na přírodní ledové ploše Zellského jezera. Atraktivní akce a početné novinky se postarají o perfektní zimní zážitek.
www.zellamsee-kaprun.com