Sjezdovky a panorama jako málokde jinde

Jižní svahy Lysé hory jsou pokreslené sjezdovkami všech barev s převýšením přes 700 m, které tak patří mezi nejdelší a zároveň i nejširší v Česku. Nejdelší modrá Turistická trať měří přes tři kilometry a nejlépe si ji užijete v pohodovém lyžařském tempu, naopak Slalomák uspokojí i náročnější lyžaře. Zlatou střední cestou je červená „fiska“, která využívá celého převýšení hory jako Turistická, ale má i svižnější pasáže. Nižší patro areálu nabídne i vysloveně mírné svahy. V některých místech se rokytnické sjezdovky roztahují po zdejších mýtinách do šířky až 100 m, což ocení hlavně milovníci carvingu. Celková délka všech variant tratí v Horních Domkách činí bezmála 15 km, přičemž na všechny dosáhnete ze dvou čtyřsedačkových lanovek, které doplňuje 6 kratších vleků.

Lanová dráha Lysá hora navíc jako jediná v ČR končí v nejcennější I. zóně KRNAP a dosahuje nadmořské výšky 1 315 m n. m., což je nejvýše položené lyžařsky dostupné místo v Čechách – a za příznivého počasí na to díky dalekému rozhledu určitě jen tak nezapomenete.

Dětem slouží dětský park s pojízdným pásem a lyžařskou školičkou. Malí lyžaři až do 6 let navíc lyžují v Horních Domkách zdarma.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou je součástí lyžařské oblasti Skiregion.cz. Vícedenní a bodové skipasy jsou společné pro celý Skiregion (Rokytnice n. Jiz., Harrachov, Paseky n. Jiz., Rejdice, Příchovice).

Wi-fi na Lysé hoře

Celý areál je od loňské sezóny pokrytý veřejnou wi-fi sítí, a to zdarma. Parkovat můžete na čtyřech plochách, ze vzdálenějších jezdí skibus.

Hlad můžete zahnat třeba v restaurantu Kokrháč poblíž nástupní stanice lanovky na Lysou horu – v nabídce je tradiční krkonošské kyselo, ale i jiné lahůdky jako kuřecí křídla na medu. Milovníci sladké energie určitě neodolají domácímu krajánku, který připomíná italské tiramisu.

Ceny skipasů 2014/15

Horní Domky

  • dospělí 1 den - 620 Kč
  • dospělí 6 dní. - 3 070 Kč
  • děti (6–13 let) 1 den - 400 Kč
  • děti (6–13 let) 6 dní - 2 000 Kč


Děti do 6 let lyžují s doprovodem v areálu Horní Domky zdarma.


www.skiareal-rokytnice.cz
Skipas 1+1 zdarma do skiareálu Rokytnice nad Jizerou najdete ve SNOW 86!