Již od 8.30 byly spuštěny vleky Anděl, zatím ve zkrácené délce 300 metrů a výukový Sport 2 v plné délce 200 metrů. Byť počasí úplně nepřálo a na vrcholu Černé hory panovala typická vlezlá zima v kombinaci s mlhou, dorazilo na první letošní sníh zhruba 300 lyžařů. „Někteří tu byli ještě před otevřením v 8:30. Nejvíc jich pak na svah vyrazilo kolem 9. hodiny,“ uvedl Petr Hynek, ředitel Skiresortu Černá hora – Pec, v tiskové zprávě.

Na Černé hoře se bude lyžovat i v dalších dnech. Od pondělí 1. 12. pořídí dospělý celodenní permanentku za 300,- Kč, junioři a senioři za 200,-, děti za 100,-.

Počet otevřených sjezdovek by se měl navíc v dalších dnech rozšiřovat. V ideálním případě by už v úterý mohl jezdit Anděl v plné délce, v závislosti na počasí, a tedy i možnosti zasněžování budou v průběhu týdne zprovozněny i další sjezdovky.

„Naším cílem je otevřít pro lyžaře všech 37,6 km sjezdovek Skiresortu Černá hora – Pec co nejdříve. Pro přípravu sjezdovek máme k dispozici zhruba 170 sněžných děl a tyčí. I díky letošním investicím je 75% sjezdovek vybaveno technickým sněhem,“ dodává Petr Hynek.