Dark SNOW Monínec je závod, který nemá v česku obdoby. Ze dvou hlavních důvodů – je to sjezd pro veřejnost (pravda, nikoli náročný jako KiItzbühel, ale i tak) a jede se v noci! Navíc se odehrává na Monínci, což umožňuje Středočechům a Pražanům udělat si v pátek večerní výlet a do něho vtěsnat nejen lyžařské zážitky.Tradičně se pojede celá Monínecká sjezdovka vedle lanovky ve vymezené trati o přibližných parametrech sjezdu. Závodí se dvoukolově s tím, že do druhého finálového kola postupují pouze čtyři nejlepší muži a dvě nejlepší ženy. Podle celkového počtu účastníků a časových možností je možné si dokoupit jednu opravnou jízdu (á 100 Kč). Novinkou je závod týmů.


NOVINKA: Závod týmů

Tým tvoří vždy tři lidi s tím, že v něm musí být zástupci obou pohlaví. Vítězný tým obdrží hodnotné věcné ceny a trofej. Svou příslušnost k týmu pouze označte v přihlášce.


Nižší startovné, skipas pro každého

Letos se organizace plně vrací do rukou SNOW a skiarélu Monínec, i z toho důvodu jsme se rozhodli vrátit se na někdejší úroveň startovného, a to 500 Kč. V ceně je tradičně jeden celodenní skipas do skiareálu Monínec.

Podobně bychom se rádi vrátili ke skoku, který závodní zážitky okoření novými endorfiny. Variantou je i objízdná pomalejší trasa pro ty, kdo si na skok netroufnou. To vše ale rozhodnou až reálné sněhové podmínky v den konání na místě.


Zábava s děvčaty a beatem

Jako tradičně, po a během závodu bude probíhat party s krásnými děvčaty (Maxim, Jaggermeister), dobrým pitím a dobrou muzikou, bude plně fungovat restaurant a terasa, takže nudit se nebudou ani diváci. Letos se o zábavu bude starat Rádio Beat a Standa Rubáš, tedy večírek bude v bigbítovém rytmu!


Autobusem z Prahy s Cityski.cz

Novinkou je i možnost vypravit se na závod Dark SNOW Monínec (a zpět) autobusem z Prahy. Cena se zvýší jen o 200 Kč a za to získáte řadu benefitů.Registrovat se můžete na

http://dark.snow.cz


Těšíme se na vás!

Skiareál Monínec a SNOW
Völkl Dark SNOW Monínec

Pro koho?

Monínec není vybrán náhodou – je to dlouhý rodinný kopec, který se na závodní promění až při splnění dvou podmínek: musí na něm být volno a branky nesmí být moc blízko u sebe, aby se lyžaři trochu rozjeli. Trať ale zvládne každý lyžař – z nejhoršího si někde trochu víc přibrzdí. Závodit jezdí jak ambiciózní lyžaři se závodními zkušenostmi, tak třeba dámy, které chtějí jen okusit tu specifickou atmosféru a užít si příjemný večer. Nejrychlejší lyžaři dosahovali v minulých ročnících průměrnou rychlost kolem 80 km/h, mnozí ale jeli výrazně pomaleji. Proč v noci?

Monínec nabízí jednu z nejdelších osvětlených sjezdovek v Česku. Její parametry dovolí uspořádat plnohodnotný závod. Noc je také magická část dne – loučemi a světelnými efekty osvětlená atmosféra, kdy závodíte v nočním tichu, ve vás zanechá neopakovatelné dojmy.

Propozice:

 • Kategorie: muži, ženy, bez věkového omezení (děti a mládež do 18 let pouze s pověřením rodiče); Soutěž týmů: 3 účastníci v týmu, povinně zástupci obou pohlaví – počítají se nejrychlejší časy.

 • Soutěžit mohou všichni bez ohledu na profesionální statut. Držitelé FIS bodů v období od r. 1995 včetně ale nemají nárok na hlavní věcnou cenu – sjezdové lyže. Hlavní věcnou cenu obdrží celkový vítěz – nejrychlejší z finálové jízdy.

 • Lyže: pro závod jsou povoleny všechny lyže podle výběru toho kterého účastníka. Upozorňujeme, že se nutně nemusí jet na tvrdé trati – to rozhodne počasí.

 • Startovné: Startovné činí 500 Kč při platbě převodem a 600 Kč při platbě na místě (na označeném registračním místě v restauraci M2, pouze v případě volné kapacity).

  Startovné obsahuje: účast v závodě, skipas na jeden den (možno využít kdykoli v sezóně), případně drobné dárky.


 • Startovní pořadí pro závod (první kolo) je stanoveno podle pořadí zaslání přihlášky, tzn., že první přihlášený jede s číslem jedna, druhý s číslem dvě atp. Neváhejte se proto rychle přihlásit! Pozor, přihláška se stává platnou až po jejím uhrazení!

 • Startovní pořadí pro druhé kolo: v opačném pořadí podle výsledku dosaženého v prvním kole.

 • Prezentace: v závodní kanceláři v pátek od 16:00 hodin.

 • Ochrana hlavy - helma je pro všechny povinná!

 • Každý účastník je povinen sjednat si odpovídající zdravotní pojištění.

 • Pořadatel: Team SNOW o.s., Malkovského 583, 19000 Praha 9


Registrace na http://dark.snow.czPartneři:

Winnersport a.s., dovozce značky Völkl, Dalbello a Marker


Skiareál Monínec


časopis SNOW


Trigema a.s.


Jägermeister

Pepsi


Budvar


Radio Beat


Maxim


Jižní Tyrolsko