Všichni návštěvníci, kteří přijíždějí od Karlových Varů a Plzně, si tak mohou zkrátit cestu na Klínovec až o 34 km (obě cesty) a zaparkovat u spodní stanice nové lanovky Prima Express. Na dolní stanici naleznou komplet zázemí, a to velkokapacitní parkoviště, půjčovnu, servis, lyžařskou školu, Apres-Ski bar a pokladny skiareálu. U dolní stanice nové lanovky také vznikl úplně nový dětský park se dvěma posuvnými pásy o délce 110 m a množstvím výukových pomůcek. Tento park bude pro děti připraven již 31. 12. 2014.


Tisková zpráva z 23. 12. 2014

O prvním vánočním svátku 25. prosince bude poprvé pro veřejnost jezdit nová lanovka Prima Express vedoucí od Jáchymova na vrchol Klínovce. Lanovka bude od tohoto dne v provozu každý den od 9 do 16 hod.

Na této lanovce bude možné využít obousměrný provoz a zkrátit si tak cestu na Klínovec při příjezdu od Karlových Varů a Plzně a to až o 17 km. Jak je na Klínovci zvykem, u spodní stanice naleznete kompletní zázemí, a to zcela novou půjčovnu, servis, lyžařskou školu, toalety a velkokapacitní parkoviště, které je pro zákazníky zdarma.

V současné chvíli se areál připravuje na intenzivní zasněžování. Od 25.12. by se mělo začít dle předpovědí ochlazovat a budou spuštěna děla na celém Klínovci, tak aby bylo možné v co nejkratší době otevřít další sjezdovky jak na severní straně, tak zcela novou sjezdovku Jáchymovskou, která má alpské parametry: délku 2 950 m, 500 m převýšení a šířku 50 až 100 m.