Leden dosud svou zimní sílu naplno neprojevil a většina českých středisek se musí spokojit s provozem ne všech sjezdovek. V Harrachově to ve středu byla sjezdovka Červená II a Modrá v Rýžovišti. Stanové městečko SNOW tour zakotvilo u dolní stanice lanovky Delta, a proto jsme oblouky malovali hlavně do sjezdovky u můstků, stékající z Čertovy hory do samotného centra Harrachova.

Ačkoli ve středu vládly vyšší teploty, než jsme v lednu zvyklí, byla sjezdovka zrána dobře tvrdá, takže se na ní neztratily ani tužší obřačky. Odpoledne byste - alespoň o víkendu - určitě očekávali rozježděnou sjezdovku proloženou muldy. Ale ve všední den sjezdovka sice proježděná byla, nicméně po boulích ani stopy. Popadli jsme kratší a měkčí „fischerky“ a na poloprázdné sjezdovce jsme si mohli stále ještě příjemně zajezdit a hlavně tříbit techniku ;-)

Ranní a odpolední ježdění jsme oddělili občerstvením v nové restauraci Stone u dolní stanice lanovky Delta. Ta zaujme řešením svého prostoru, kdy na jedné straně máte čistý kavárničkový bar a na druhé pult s výběrem obědového menu i řady chutně vypadajících zákusků ve vitrínce. Jak pravidelný čtenář mých reportů už tuší, ten ovocný mi samozřejmě skončil na talíři. :-)


Kdo přijel ve středu do Harrachova, nemohl u nástupu na čtyřsedačkovou lanovku Delta minout tři stánky. U oranžového stánku SNOW jste mohli testovat helmy a brýle SMITH a rukavice značky LEVEL, u stánku hned vedle vám pak byly zcela zdarma zapůjčovány lyže FISCHER a u modrého stánku jste se mohli bavit videoreporty z loňské zimy promítané na televizi SAMSUNG. K tomu všemu vám usměvavá promototérka podávala teplou kukuřičku a cizrnu Bonduelle.
Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!