Obec Horní Vltavice leží sice téměř na samém jihu Čech, nicméně je poměrně dobře dostupná. Z Českých Budějovic si posedíte v autě hodinku, z Prahy pak dvě. A co vás tu čeká? Šikovná červená sjezdovka o délce 450 m, kterou obsluhuje poma, a další dvě dětské sjezdovky s malými vleky. Na první pohled se to může zdát málo, na druhý pohled se budete divit, na kolik vás tento krátký šikovný svah s konstantním sklonem bude bavit. Lítali jsme nahoru dolu a předháněli se, kdo pořídí lepší fotku. :-)

Ani lyžařská škola samozřejmě nechybí. Skupinovou výuku od tří žáků pořídíte už za 250 Kč, individuální za 350 Kč. Školička pro ty nejmenší pak probíhá na dvou oddělených dětských hřištích, na která vám ve Vltavici vaše děti kompletně vybaví. Každý pátek mají navíc instruktoři pro děti připravené závody a hry.

Občerstvení je v areálu nově řešeno pojízdným karavanem Šachovnice, který nabídne jak tatranky, tak zapékané toasty nebo klasicky párky v rohlíku. Z nápojů jsou k mání alko i nealko nápoje. Pro tentokrát jsme zvolili kávu, na příště máme však od milé obsluhy slíbenou místní specialitu – Boubínské kapky, tedy rum s griotkou a horkou vodou.

Co nás ale ve Vltavici opravdu baví – a teď to bude znít možná zvláštně – jsou místní toalety. :-) Žádná řada záchodů vedle sebe, nýbrž útulná chatička, ve které si připadáte jako doma – ani okýnka se záclonkami nechybí! Jejich jedinou nevýhodou je to, že jsou od sjezdovky trochu vzdálené, a na lyžích tudíž nedostupné. A klíček k nim je uložen na pokladně, takže určitě rozumíte, co člověka napadne, když konečně docupitá k záchodům, které jsou zamčené. :-)

Sněhové podmínky jsou letos obecně známé, ale Horní Vltavice s nimi zdatně bojuje. Jednak využívá svého zasněžování a jednak je svah severně orientovaný, takže sníh tak rychle netaje a na sjezdovkách ho leží dostatečná vrstva. Připravené překážky po stranách sjezdovek nám značily, že jen co bude více sněhu, bude místním nadšencům sloužit i snowpark. Už nyní jsme ale odhalovali některé náznaky „big airů“ – posuďte sami. ;-)

A na co se mohou v blízké době těšit šumavští sjezdaři? Příští víkend například na Bázumský pohár – tedy na závody ve slalomu určené dětem od 1. do 9. třídy. Že si tu na své přijdou i fandové běžek, je zcela jasné. Okolí nabídne až na 51 km běžeckých upravovaných tras a zavítat můžete až do Vimperka nebo na Kvildu.

Proč do Horní Vltavice?

V Horní Vltavici pořídíte celodenní skipas za pouhých 290 Kč, děti pak za 230 Kč. Pokud vám něco chybí, nebo něco zapomenete, snadno získáte v místní půjčovně, kde vás zapůjčení dospělého kompletu vyjde na 330 Kč na den. Za kafčo „vypláznete“ lidových 20 Kč.I v Horní Vltavici jsme rozdávali nálepky SNOW a samozřejmě radost – a to tím, že jste s námi mohli zdarma testovat lyže značky FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a rukavice LEVEL. Vše jsme náležitě vyfotili technologií SAMSUNG. Ze všech stran vám pak u nás voněla kukuřička a cizrna BONDUELLE, kde nechyběla pražená cibulka ani parmazán.


Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!