Na co se těšit?

Po minulém víkendu je to jednoznačné. Český sjezdař Ondra Bank zajel na neméně slavném sjezdu ve Wengenu svůj životní závod. Deváté místo může být pro nezasvěceného jen umístěním v TOP 10, ale tohle byla bomba! Sám Bany označil výsledek na Lauberhornu za větší než podobná umístění na olympiádě. Z toho je patrné, jak moc je takový výkon oceňován. Proč by tedy Ondra nemohl něco podobného zopakovat i na sjezdovce Streif v Rakousku? Všechny podstatné i méně důležité okolnosti hrají v jeho prospěch. Lyže mu jedou jako snad nikdy, kombinéza je možná nejlepší ve startovním poli, forma je navýsost slušná a Bany je hladový po úspěchu. Osobně si myslím, že když mu všechno sedne jak má, tak můžeme Ondru vidět i výše než na 9. místě z minulého týdne a to by opět znamenalo v lyžařském světě velké haló.

Bank bude tedy černým koněm závodu, ale koho pasovat do role favorita? Po minulém týdnu a vítězství z loňska to bez debaty bude Hannes Reichelt. Před rokem do Rakušana – tou dobou zraněného – nevkládali domácí fandové příliš velké naděje, jenže Hannes překvapil. I přes vyhřezlou ploténku poprvé v kariéře vyhrál Kitzbühel. Rakušané jásali, protože na „svého“ vítěze čekali dlouhých 7 let.

Dalším možným adeptem na vítězství je Kjetil Jansrud. Vedoucí sjezdař disciplíny však trochu pokulhává za svou formou z úvodu sezony. A tak více se sází na překvapení, které by mohl obstarat mladý Matthias Mayer nebo Ital Paris, který vyhrál v roce 2013. Těšme se tedy na sobotu, v pravé poledne vše vypukne.

Číslo sezóny? 63!

Proč zrovna 63? Odpověď je jednoduchá. Právě tolik vítězství získala doposud Američanka Lindsey Vonnová a stala se tak nejlepší lyžařkou historie. Dlouhých 35 let se čekalo, kdo překoná legendární Annemarie Moserovou-Pröllovou. 61letá Rakušanka byla o víkendu překonána v Cortině d´Ampezzo. Kam až to Vonnová dotáhne, můžete sledovat už v sobotu na Eurosportu, kdy ženy jedou Super-G v St. Mořici.
Nezapomeňte také soutěžit s Eurosportem ve spolupráci s Rossignolem a SNOW. Hraje se o vybavení značky Rossignol, hlavní cenou jsou špičkové slalomky Hero ELITE SL TI.

Jednu ze soutěžních otázek se dozvíte právě a pouze z vysílání Eurosportu!

Informace o soutěži hledejte ZDE.Diskuzní vlákno pod článkem zahrnuje všechny příspěvky a komentáře ke Světovému poháru v alpském lyžování 2014/15.