Vyzkoušeli jsme modrou sjezdovku v Rýžovišti, kde se daly ještě vyčíst poslední zbytky ranního manšestru, a když jsme vyjeli čtyřsedačkovou lanovkou Alfa na Čertovu horu, zrovna se klubalo sluníčko.


Na Rýžovišti byla v provozu i černá sjezdovka, ovšem neupravená, a tím pádem vhodná pro dobrodružnější lyžaře. Nejkrásněji sjízdná a upravená byla tradičně sjezdovka Červená 1 z vrcholu kolem můstků do centra Harrachova k lanovce Delta. V dolní části sjezdovky vede ještě malá odbočka doprava ke snowparku.


Jak myslí v Harrachově na nejmenší? Přímo u nástupu na lanovku Delta se nachází Brumíkova lyžařská škola.


Odpoledne začaly fronty trochu houstnout, takže nastal čas vydat se občerstvit k Jarmilce. Restaurace u Jarmilky, hned u nástupu na lanovku Delta, byla plná příjemných lidí, kteří vaří rádi a s úsměvem. My jsme vyzkoušeli kuřecí steak s hranolky. Plzeňská dvanáctka pak úspěšně zakončila naši lyžovačku. Paní servírkou nám pak bylo připomenuto, že mají jedny z nejlepších lyžařských toalet v ČR - a to můžeme potvrdit.


Hned pod Jarmilkou se nachází půjčovna lyží, kde můžete okouknout 60 let staré skokanské lyže s vázáním kandahár!


Do Harrchova jsme se vydali z Prahy a za chvíli - přesně řečeno za hodinu dvacet - jsme byli s pomocí Suzuki S-Cross na místě.

Proč jet do Harrachova?

Kromě dobré dopravní dostupnosti z Prahy je výhodou lyžařská rozmanitost neboli každý si tu přijde na své, a to nejen skokanští mistři - malé děti, sjezdaři i bežkaři, milovníci wellness i pěších procházek, například k Mumlavským vodopádům.
Na lyžařské i nelyžařské dovolené můžete využít Harrachov Card, představující harrachovský balíček slev.


V sobotu jste při SNOW tour v Harrachově mohli zdarma testovat lyže značky FISCHER, které jsme vám poctivě seřizovali, dále helmy a brýle značky SMITH, rukavice LEVEL. Oblečeni v HALTI a STILAGU jsme vám lepili na helmy nálepky SNOW a nabízeli zvýhodněné předplatné časopisu. U stánků jste rovněž mohli „okukovat“ auta SUZUKI Swift a S-Cross, kde vám zkušený promotér podával odborné informace. U toho samozřejmě nemohla chybět kukuřička Bonduelle a nově jsme vám prezentovali i produkty značky GOPRO a hůlky Komperdell. Do střediska nás dovezli auta značky SUZUKI a fotky jsme pro vás pořídili pomocí techniky SAMSUNG


Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour


Partneři SNOW tour: