Videoreport:
Karolinka nepatří mezi největší lyžařská střediska, zato nás tu vždy "dostane" domácká atmosféra a pěkný a poměrně prudký svah, na kterém nechybí ani snowparkové překážky. Že červeně značená sjezdovka není pro každé ořezávátko, jsme poznali už při první jízdě. Neohroženě jsme to po výstupu z vleku hned „balili do sjezďáku“ a rychle jsme od tohoto postoje upustili. Po několika metrech se totiž sjezdovka promění v poměrně prudký sešup a i milovníci rychlosti si tu přijdou na svoje!

Lyžařský areál v Karolince je v podstatě ekvivalentem pro snowpark – a chlubí se hned tím nejdelším v Beskydech. Přestože sněhové podmínky dosud nebyly zcela ideální, zdobilo červenou sjezdovku po stranách pár skoků a railů. Koneckonců i na tom jsme se dokázali dosyta vyblbnout! Snowpark se vším všudy se však rozjede už příští týden.

Malým lyžníkům bude příjemně v Tygří školičce, která se pro ně letos nově otevřela. Dětskému parku nechybí kromě několika pohádkových zvířat ani dětský vlek, který je v rámci výuky zdarma. Individuální výuka na jednu hodinu pro jednoho vyjde na 390 Kč (k výuce je rovněž zdarma zapůjčení přilby).

Na jídlo by nás už nenapadlo jít jinam než do restaurace U vleku. Nachází se bezprostředně u sjezdovky a oběd můžete pořídit i do stovky. Nabídka jídel je pestrá a nechybí v ní brynzové halušky, hříbkové rizoto nebo pizza. A co sladkosti, na které si tak potrpíme? Hutná horká čokoláda s pořádnou porcí šlehačky a s trubičkou tiramisu! Novinkou restaurace je dětský koutek, z kterého nám nejvíce utkvěl v hlavě bazének s barevnými balonky. :-)

Ti, co nestíhají ranní manšestr, si mohou "přivstat" na večerní lyžování, které se koná každou středu, čtvrtek, pátek a sobotu vždy od 17:30 do 20:30. Ani my jsme si ho nenechali ujít a zpestřili jsme ho závodem v SUZUKI slalomu, při kterém první tři závodníci vyhráli hodnotné ceny. Tímto vám děkujeme za účast a doufáme, že jste si to užili stejně jako my. :-)

Proč do Karolinky?

Karolinka vás pohostí vydatně červeným svahem a domáckou atmosférou s celodenním skipasem už za 400 Kč. Za ranní lyžovačku od 8:30 do 10:30 zaplatíte 290 Kč a k tomu dostanete v restauraci U vleku kávu zdarma! Pravidelné návštěvníky osvětlené sjezdovky může oslovit tzv. Večerko skipasu, který pořídíte za 990 Kč a můžete ho využít na 5 večerních lyžování. Malé presíčko si tu dopřejete za příjemných 28 Kč.Sobota v Karolince byla okořeněná návštěvou SNOW tour, kdy jste opět mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a také rukavice LEVEL. Zatímco jste si pochutnávali na kukuřičce Bonduelle, mohli jste se bavit videoreporty na televizi SAMSUNG, které jsou z velké části natočené pomocí techniky GOPRO. O vaše pohodlí u stánků se staraly usměvavé promotérky oblečené v HALTI a STILAGO a na sjezdovkách je zdobily hůlky KOMPERDELL. V sobotu jste si rovněž mohli užít testovací jízdy ve vozech SUZUKI a ve stejnojmenném slalomu jste mezi sebou dravě soutěžili! Nezapomeňte, že nejlepší postupuje!


Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour


Partneři SNOW tour: