Program – sobota 12. ledna 2007:

- sněhový bar – ochutnávka švýcarských specialit u dolní stanice lanovky Lipno Express (víno, čokoláda)
- sýrová specialita raclette v horské chatě Yeti
- stánek SNOW, kde se bude soutěžit o věcné ceny
- soutěž ve slalomu pro děti (Foxpark)
- testování nejnovějších modelů zn. Fischer
- večerní promítání filmů
- a samozřejmě informace a brožury o regionu Engadin Svatý Mořic

Jaké je lyžování na Lipně:

Na svazích Kramolína je plnohodnotné svezení, byť v mezích skromnějších přírodních parametrů. Lipenský areál náročné jezdce neoslní, ale méné zdatní, rodiny s dětmi a snowboardisti budou mile překvapeni. Celkové zázemí střediska je přitom poměrně komfortní – od ubytování blízko sjezdovek přes moderní půjčovnu a úschovnu až po akvapark. Nástupní stanice dvousedačky Lipno Express stojí přímo v centru obce Lipna u hlavní silnice na Vyšší Brod a je dopravní páteří celého areálu – jako přibližovák na vrchol Kramolína (900 m n. m.), z něhož se po odvráceném svahu rozbíhají sjezdovky, a lanovka zde v opačném směru funguje opět jako hlavní přepravní prostředek.

Sedačková lanovka Lipno Express

Sjezdovky jsou výmluvných názvů – Střecha (zdejší nejtěžší trať, příjemný slalomáček), Světluška I a II (osvětleny pro večerní lyžování, pohodové červené), Školní a Promenádní (obě lehké modré). Nejdelší tratí je superlehká 1,25kilometrová návratová Jezerní sjezdovka (průměrný sklon 11 %), vedoucí zpět k lipenské nádrži a parkovišti. Dvousedačkovou lanovku doplňují na hlavním svahu ještě tři vleky, svůj dětský vlek a dva pojízdné koberce má i dětské hřiště – Foxpark.

Foxpark - lyžařské hřiště pro děti

Lipno sází na rodinnou dovolenou, a tomu se vše podřizuje. Parkoviště leží hned u nástupní stanice lanovky a je přirozeně zdarma. K němu přiléhá dětské hřiště – vůbec největší u nás – s atrakcemi jako figurky zvířátek, slalomy, překážkové dráhy nebo sněhový tunel. Děti si skloubí zábavu s výukou a když se znaví, mohou si odpočinout ve vyhřívané herně. Nově vzniklým zázemím u přibližovací lanovky je multifunkční budova s lyžařskou a snowboardovou školou, školkou, půjčovnou, servisem i vyhřívanou úschovnou, chybět brzy nebude ani restaurace – vše na „alpské“ úrovni. Novinkou, dotvářející přívětivost střediska, jsou čipové skipasy, které není nutné zasunovat do turniketu, ale ten si je přečte přímo z kapsy. Jako aprés-ski poslouží akvapark s vodními atrakcemi přímo v obci Lipno, která se proměnila do barevné apartmánové vesničky v moderním stylu s obchůdky a informačním centrem.

Aquaworld Lipno

Tam si lze zařídit výlety na sněžnicích do šumavského národního parku, let balónem nebo třeba hostinu na hradě Rožmberk.

Jak se tam dostat zdarma: více zde

Více o Skiareálu Lipno: zde