Trailer:

Few Days Teaser from Alternative.NOW on Vimeo.


Na rozdíl od většiny filmů, které se dnes točí, se Few Days snaží ukázat i příběh, který se odehrává mimo svahy. Není to jen další film, kde se jenom jezdí z kopce. Hlavní myšlenka je představit dva způsoby, jak vnímat hory. Buď se nahoru dostanete helikoptérou, nebo po svých. Otázku, jestli je jedno lepší než druhé, si diváci můžou zodpovědět sami.Za zmínku stojí i vítěz kategorie Best Soundtrack, kterým se stal snímek Eclipse od týmu EyeEye. Maxim Habanec a Martin Pek v něm ukazují, jak to vypadá, když se na sníh postaví profi skateboardisti.
První snowskatové video v Česko-slovensku určitě stojí za shlédnutí!


Nejlepší sportovní dokumenty vybírala porota v čele s českým olympijským kajakářem Vávrou Hradílkem. Festival 7DAYZ trvá sedm dní, během nichž mají předem vybrané týmy filmařů příležitost natočit a sestříhat svůj nový dokument o délce 7 minut. Letos bylo vybráno 20 finalistů, z nichž 19 odevzdalo svou hotovou práci. Společným zadáním pro všechny produkční týmy bylo dostat do videa záběr na šátek s logem festivalu 7DAYZ. Podmínka měly zajistit, aby ve filmech přihlášených do hlavní kategorie někdo nešvindloval a nepoužil již předtočené materiály. Ceny se rozdávaly za nejlepší nový snímek, nejlepší sportovní výkon zachycený ve filmu, nejlepší video z archivů a nejlepší soundtrack.


Premiéra filmů a vyhlášení vítězů proběhly v sobotu 7. února v klubu Jatka78. Kromě toho se finalisté účastnili workshopy o filmování, o nových technologiích, o trendech ve svícení nebo ve výběru správné hudby. Vyhlášení a následné party s koncerty Jäger VIBES se zúčastnilo přes tisíc diváků. Všechny přihlášené snímky můžete shlédnout na oficiální stránce festivalu 7dayzfilmcontes­t.com