Sjezdovka Střecha bude jistě zajímat sportovně naladěné lyžaře. Je červená a na své 600metrové délce nabídne jeden padáček. Sluníčko ovšem letos pere do sjezdovek o sto šest, a tak tato sjezdovka momentálně není v provozu. Nejfrekventovanější sjezdovkou na Kubovce je modrá sjezdovka Pod Obrovcem, která je půl kilometru dlouhá a vyveze vás na ni poma. Sjezdovka je zpočátku mírná, od poloviny se vám však jízda o poznání zrychlí.Pohodáři se klidně v půlce sjezdovky můžou zastavit a užít si svačinku přímo na svahu – nejlépe se sluníčkem!Pro začátečníky a děti je příhodná modrá sjezdovka Školní, která se nachází na samé pravé straně areálu a je dostupná přes les i ze sjezdovky Pod Obrovcem. Sjezdovku obsluhuje jedna poma a malý lanáček pro děti.


Na sjezdovce Školní se rovněž odehrává výuka lyžařské školy. Děti kroutí obloučky nejen na sjezdovce, ale i v dětském parku. Za individuální výuku zaplatíte 400 Kč, za skupinovou (2-3 žáci) pak 350 Kč za lekci.Zpestřením lyžovačky na Kubovce je osmimetrová ledová stěna u výstupu pomy na sjezdovce Školní. Samozřejmě jsme tuhle raritku nemohli přejít bez povšimnutí a zapůjčili jsme si potřebné vybavení – jen z těch přezkáčů se nám nechtělo. :-) My se u ní trochu zapotili, ale prý po stěně „lozí“ i malé děti.Na oběd v Kubovce nemusíte vážit dlouhou cestu, neboť přímo u sjezdovky Pod Obrovcem se nachází hospůdka nazvaná prostě Pod sjezdovkou. Vybrat si můžete domácí kulajdu, boloňské špagety nebo lívance s jahodovým přelivem a šlehačkou. Po 16:00 si můžete dát třeba hovězí burger nebo vepřovou panenku na grilované zelenině.Co nás však zaujalo hned po příjezdu, byly velké barevné čepice v okně půjčovny lyží. Zvědavost nás donutila vejít a obdivovat pletené čepky pojmenované jako Kublich – tedy kulich a Kubovka. ;-) Plete je paní přímo v půjčovně, kde si tuhle parádu samozřejmě můžete i pořídit - za 400 Kč.Půjčovna lyží nabízí jak zapůjčení veškeré lyžařské výbavy, tak opravy a voskování skluznic nebo broušení hran kamenem Reichmann. Kromě toho zde můžete zakoupit i starší lyže, a to už od 500 Kč!


Proč na Kubovku?

Kubovka je středisko zasazené do šumavského (k)ráje, takže vás bude lákat kombinovat sjezdové lyžování s tím běžkovým. Jak hospůdky, tak ubytování se nachází přímo pod sjezdovkou, stejně tak jako možnost parkování. Celodenní skipas tu dospělý koupí za 360 Kč, junioři a senioři za 310 Kč a děti (5–15 let) celý den lyžují za 260 Kč. Kafe přijde na 35 Kč a čaj z čerstvého zázvoru na 33 Kč.
Ve čtvrtek se o vás na Kubovce starali také naše promotérky v HALTI a STILAGO oblečení, s hřejivými ponožkami LENZ – dávaly vám testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a rukavice LEVEL. Za hezkého počasí jste ochutnávali kukuřici BONDUELLE Na sjezdovkách nám pak nechyběly ani hůlky KOMPERDELL nebo měření rychlosti s hodinkami GARMIN a fotky jsme pořizovali jak s GOPREM, tak se SAMSUNGEM. Celý den vám pak zpestřila i možnost „okukovat“ vozy SUZUKI.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: