Do Ostružné můžete samozřejmě vyrazit autem – parkoviště se nachází bezprostředně pod sjezdovkou a je bezplatné. Můžete se ale vydat lyžovat i vlakem - ten vás „vysype“ na stejnojmenné železniční stanici, odkud do střediska zajíždí navazující skibus. Navíc při předložení jízdenky ČD na pokladně získáte 20% slevu na skipas.


Místní svah obsluhují 3 pomy a nově také pojízdný koberec. Sjezdovky stékají více méně přímo podél vleků a jejich délka se pohybuje kolem 450 metrů, obtížnost je lehká, nanejvýš středně těžká, zkrátka ideální pro začátečníky a mírně pokročilé. Ani zkušenější lyžař ale v Ostružné úplně „neostrouhá“ – sjezdovky jsou dostatečně široké, takže se po nich dá i carvingově "rozletět".


Po lyžování jsme se nechali rozptýlit snowtubingem, na který platí skipas - není potřeba extra jízdenka. U pojízdného pásu dostanete nafouknuté kolo a s ním se necháte dovézt na start tobogánu. Ten tvoří jedna dlouhá plynulá zatáčka, bezpečně ohraničená mantinely. Pokud se pak nahoře necháte odstrčit, můžete počítat s tím, že se docela proletíte!


Kuriozitou střediska jsou obličeje „vytesávané“ do sněhu. Nejde o žádné malé sněhuláčky - taková ústa se dají dobře využít i jako lavička. A kde se to tu vzalo? Jeden z vlekařů, Miroslav Burša, se zabývá řezbou dřevěných soch, a když není po ruce dřevo, trénuje vyřezáváním obličejů do sněhu – lopatou i rukama!


Kdo si dlouhou chvíli krátit nejspíš potřebovat nebude, jsou děti. V dětském parku se budou proplétat mezi pohádkovými zvířátky nebo se svezou na kolotoči v nafukovací gumě. Při přezouvání se jim pak bude hodit had složený z molitanových kostek.

U parkoviště nad pokladnami a zároveň přímo u nástupu na pomu stojí penzion Jeřabina. Ten nabízí možnost ubytování v nových mezonetových pokojích i s polopenzí okolo 500 Kč pro dospělého - zřejmou výhodou je bezprostřední blízkost sjezdovky. Součástí penzionu je rovněž restaurace, kterou jsme samozřejmě vyzkoušeli - a kuřecí řízek v těstíčku s bramborovou kaší byl velmi v pořádku.

Proč do Ostružné?

Když přijedete do Ostružné vlakem, získáte 20% slevu na celodenní skipas. Z nádraží pravidelně pendluje skibus, který vás doveze až k parkovišti. Lyžuje se denně až do 17:00. Celodenní skipas dospělého vyjde na 340 Kč, dítě pak na 270 Kč.
V pondělí jste mohli v Ostružné zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a také rukavice LEVEL. Zatímco jste si pochutnávali na kukuřičce Bonduelle, mohli jste se bavit fotkami pořízené technikou SAMSUNG nebo GOPRO. O vaše pohodlí u stánků se staraly usměvavé promotérky oblečené v HALTI a STILAGO, s hodinkami GARMIN. V lyžákách je hřály ponožky LENZ a na sjezdovkách je zdobily hůlky KOMPERDELL. V sobotu jste si rovněž mohli okouknout auta SUZUKI a ve stejnojmenném slalomu v tyčích SOFT POLE jste mezi sebou soutěžili! Nezapomeňte, že nejlepší postupuje 14.-15. března do finálového dne v Karolince!Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: