Hlavními a nejdelšími sjezdovkami skiareálu jsou jedna červená a jedna modrá. Ze začátku sjezdovky odděluje malý lesík, záhy se však spojí do jedné široké centrální dálnice. Po obou jejích stranách jsou vedené pomy, takže máte dvě možnosti, jak se dostat na kopec - ta levá je o něco delší. Na začátku modré sjezdovky je připraven vyvýšený startovní můstek, ať to frčí o něco víc.


Prostředek sjezdovky zdobí malá kaplička, u které nechybí zastřešené lavičky se stolkem. Svačinu si tak klidně můžete sníst přímo na sjezdovce a u toho se kochat výhledem na městečko.


Zdejší půjčovna lyží funguje i jako servis - nabízí samozřejmě broušení hran, mazání skluznice, ale i montáž a seřízení vázání. Kromě toho půjčovna nabízí úschovu věcí a můžete si tu nechat i nahřát boty.


Kromě lyží a snb si můžete půjčit i sáně nebo snowslider – jedná se o podobnou duši jako ve snowtubingu, jen s tím rozdílem, že ležíte na břiše. Zapůjčení téhle „srandy“ vyjde na 80 Kč na den.


Malé děti, pro které je i zdejší malý kopec zatím moc velký, začínají své první krůčky na lyžích v dětském parku hned pod sjezdovkami. Park zahrnuje lanáček, slalom kolem postaviček a také kolotoč, který lze využít hned dvěma způsoby. Buď tak, že dítko posadíte do nafukovacího kola, a tak má o zábavu postaráno (a vy také :-)), nebo s ním na zaháknuté teleskopické pomě můžete trénovat první pokusy nasednout na vlek.


Pod sjezdovkami se kromě půjčovny lyží a restaurace nachází toalety a zamykací skříňky. A také ubytování.

Zdejší Skibar se od běžných občerstvovacích zařízení liší velkou pecí. Z té k vám putují přímo na talíř čerstvé houstičky. Dát si tu můžete plnohodnotný oběd nebo třeba jen něco na chuť jako medovník nebo bombardino – anebo jako my obojí. :-) A pak je tu ještě jeden lákavý "dezert" - domácí borůvkovice. Jedná se o borůvky ve finské vodce a 0,4 l tohoto nápoje přijde na 35 Kč.

Proč do Českých Petrovic?

České Petrovice jsou malé středisko s příjemným a kompaktním zázemím pro rodiny s dětmi. Výhodou jsou příznivé ceny – dospělí tu za celodenní skipas zaplatí 310 Kč, dítě pak 240 Kč. Za kafíčko ve Skibaru dáte 30 Kč.V úterý jste s námi mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a také rukavice LEVEL. O vaše pohodlí u stánků se staraly usměvavé promotérky oblečené v HALTI a STILAGO. V lyžákách je hřály ponožky LENZ, na sjezdovkách jim ruce zdobily hůlky KOMPERDELL a hodinky GARMIN a často jste je viděli ověnčené i kamerami GOPRO nebo s telefony SAMSUNG. V sobotu jste si rovněž mohli okouknout auta SUZUKI a ve stejnojmenném slalomu v tyčích SOFT POLE jste mezi sebou dravě soutěžili! Nezapomeňte, že nejlepší postupuje do finále a soutěží o pobyt v apartmánech Nassfeld a zapůjčení auta SUZUKI!Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: