Sjezdovky v Kunčicích se modrají i červenají. Na všechny se dostanete čtyřsedačkovou lanovkou, která svými měkkými sedačkami malinko připomíná pohodlný gauč. Ať se u výstupu lanovky Triangl rozhodnete vystoupit napravo, či nalevo, svezete se na červené sjezdovce. Sympatická nám byla hlavně varianta levá, která umožňovala i poměrně sportovní jízdu.


Mírnější variantou je lehká modrá sjezdovka na samé levé straně areálu, kterou obsluhuje modrá poma. Hned vedle se nachází dětský park, kde je dopravním prostředkem lanáček. V parku rostou „slalomové kytičky“ a děti mohou také podjíždět branky. Park je oddělný od sjezdovky bezpečnostním plůtkem, takže děti případný ruch sjezdovek neruší.


A nyní zábava pro dospělé: panoramatický bar kousek pod výstupní stanicí lanovky Triangl. Pro svůj kulatý půdorys se příznačně jmenuje Kulaťák a skrz sklo se můžete při svačině kochat jesenickými panoramaty.


To, co mají v Jeseníkách jen Kunčice, je akrobatická trať, na které se pravidelně koná Český pohár v akrobatickém lyžování. Jedná se o červeně značenou trať na pravé straně areálu, kterou svou návštěvou občas poctí i olympijský vítěz Aleš Valenta.


Jestliže si chcete dát pěkně do nosu, ideálně v teple u krbu, navštivte bar U Rumařů. Nachází se hned u nástupu lanovky Triangl. Objednat si můžete různé polévky, hamburger, několik druhů pizzy nebo kuřecí medailonky s hranolky. A v této domácké hospůdce nás nejvíce potěšilo to, že si obsluha pamatovala, co pijeme. :-)

V Kunčicích se samozřejmě můžete i ubytovat - nejvíce poutačů má Chata Stará škola, která nabízí 2- až 7lůžkové pokoje, domácí kuchyni, bar i saunu. Samozřejmostí je wi-fi připojení nebo baby koutek.

Proč do Kunčic?

Kunčice jsou v nejlepším slova smyslu domáckým svahem, takže tu hledejte klid v hloubi Jeseníků s pár pěknými sjezdovkami. Celodenní skipas pro dospělého vyjde na 420 Kč a pro děti na 340 Kč. Novinkou letošní sezóny je skibus do areálu z blízkého okolí v ceně skipasu.V Kunčicích jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a také rukavice LEVEL. Zatímco jste si pochutnávali na kukuřičce Bonduelle, mohli jste se bavit fotkami pořízené technikou SAMSUNG nebo GOPRO. O vaše pohodlí u stánků se staraly usměvavé promotérky oblečené v HALTI a STILAGO, s hodinkami GARMIN. V lyžákách je hřály ponožky LENZ a na sjezdovkách je zdobily hůlky KOMPERDELL. V sobotu jste si rovněž mohli okouknout auta SUZUKI a ve stejnojmenném slalomu v tyčích SOFT POLE jste mezi sebou soutěžili! Nezapomeňte, že nejlepší postupuje 14.-15. března do finálového dne v Karolince!Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: