Trochu klikatící se cesta nás přes Nové Losiny dovedla do Přemyslova, konkrétně na parkoviště areálu přímo pod pokladnami. Jakmile odbyla devátá, nasedli jsme na čtyřsedačkovou lanovku a nechali se vyvézt do jeho nejvyššího bodu. Odtud z Jelení Skalky se spouští dvě hlavní sjezdovky – Přímá a Esíčko. Přímá, červeno-černě značená, vedoucí přímo pod lanovkou, byla i předposlední únorový den kvůli nedostatku sněhu zavřená, a tak nezbývalo než podlehnout sjezdovce Esíčko, která vede z vrchu dlouhatánskou pravotočivou zatáčkou až dolů k nástupu na lanovku. Ačkoli je sjezdovka modře značená, zdála se nám poměrně sportovní – i na měkčím povrchu se to docela rozjelo a šel jeden oblouk za druhým.


Pokud u dojezdu modrého Esíčka střihnete zatáčku doleva, dostanete se na cvičný svah (Dětská I), který obsluhuje poma. Právě tady se děti učí od instruktorů prvním lyžařským krůčkům jak na sjezdovce, tak v dětském parku s pojízdným pásem. Dětem jejich první učení na lyžích usnadňují metodické pomůcky na způsob kuželů na slalom, ale hlavně vstřícný přístup instruktorů lyžařské školy Sun Ski. Zkusili jsme se vydávat za bezradné lyžaře a zeptali jsme se instruktora na svahu na správné držení těla u cvičení letadla – a instruktor poradil a názorně ukázal. :-)


Protože už máme „pár“ českých lyžařských středisek za sebou, můžeme zhodnotit i úroveň gastronomie – ta je ostatně na horách naším neskrývaným hobby. :-) V Přemyslově překvapí rozmanitá nabídka nápojů – nestačili jsme se divit, co vše bufet u dolní stanice lanovky dokáže nabídnout. Nezbylo než se těžko rozhodovat mezi horkou čokoládou, bombardinem, hruškovicí, jägertee nebo neobvyklou horkou limonádou s příchutí švestek a máku. Aby nám něco neuteklo, zvolili jsme všechno a k tomu přihodili navrch pravý domácí štrúdl s pudinkem a malinami...


Jestliže vás kromě žízně přepadne i hlad, zajdete nejspíš do vedlejší restaurace. Zatímco dospělí si pochutnají na svíčkové, moravském vrabci se zelí nebo na boloňských špagetách, děti si mohou pokojně hrát hned v přilehlém dětském koutku, který je vybavený kobercem, pohodlným gaučem a hračkami.


Pokud hledáte poblíž Přemyslova nocleh, můžete využít apartmány Loučná nad Desnou ve stejnojmenné obci - jak malé, tak velké. V tom velkém pak můžete čekat i krb.

Proč do Přemyslova?

Přemyslov je jedním z mála jesenických středisek, kde se za dobrých sněhových podmínek svezete i na černé sjezdovce. Po lyžování si můžete dopřát lázně v blízkých Velkých Losinách. Celodenní skipas vyjde dospělého na 480 Kč a dítě na 330 Kč. Za rodinný skipas 2 + 1 zaplatíte v hlavní sezoně 1 100 Kč.I v Přemyslově jsme si pro vás připravili testování lyží FISCHER, helem a brýlí SMITH a také rukavic LEVEL. Zdarma jsme vám nabízeli ochutnávku kukuřičky a cizrny BONDUELLE a představovali ponožky značky LENZ nebo auta značky SUZUKI. Naše promotérky se o vás staraly v oblečení HALTI a STILAGO a reportovali jsme vám s hůlkami KOMPERDELLE a hodinkami GARMIN. Fotky jsme pořídili pomocí techniky SAMSUNG a GOPRO.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: