Po vzoru ostatních crossových závodů se jedou kvalifikační jízdy jednotlivě na čas. Jezdec má tak možnost vyzkoušet trať, geometrii zatáček a záludnosti trati. Dle výsledného času se sestavuje startovní listina smíšených čtveřic (pavouk) hlavního závodu. Hlavní závod se jede po čtyřčlenných rozjížďkách. Z těchto rozjížděk postupují vždy dva nejrychlejší do dalšího kola (rozjížďky). V superfinále se tak ve večerních hodinách při umělém osvětlení utkají jen ti nejlepší z nejlepších. Závodu se může zúčastnit každý, komu bylo 18 let a má vlastní plastové boby.
Nutná je ovšem předchozí registrace a souhlas s podmínkami na oficiálním webu Bobcrossu www.bobcross.cz.

Videopozvánka na letošní ročník:

Do závodu nebude vpuštěn nikdo bez přilby. Je doporučeno zvolit dobré oblečení zimní boty, rukavice a chrániče zadních partií.


Diváci jistě ocení, když na trati uvidí závodníky v parukách, dresech, převlecích nebo retro kostýmech. “Letos poprvé aktivně zařazujeme do akce také diváky. Vyhlašujeme diváckou soutěž hlasování. Lidé mohou dát hlas nejlépe “vystylovanému” závodníkovi - bude vyhlášen The best styler. Začíná to připomínat takový karneval na sněhu a to je další rozměr této akce, kterou jsme již původně organizovali spíše z recese. Z hlasovacích lístků bude následně vylosován náhodným tahem diváka, který obdrží značkové náramkové hodinky od našeho partnera. Pro závodníky je divácká kulisa energií, která je žene kupředu,“ říká Radek Kolmačka z pořádající agentury Reklamaroznov.cz.

Nezbytná je také dobrá nálada, smysl pro humor a gentlemanský přístup – závod se pojede v mixu muži/ženy.Na vedlejší trati osázené pohádkovými postavičkami se již podruhé pojede dětský závod jednotlivců, kterého se můžou zúčastnit děti od 4 do 12 let. Děti pojedou na čas a podle počtu startujících budou ustanoveny možné kategorie. Připraveny jsou medaile, diplomy a dárky.

Novinkou v letošním ročníku je také vyhlášení nejstaršího účastníka. “Když jsem loni viděl pána, který měl bezmála šedesát let a z vervou se pustil do souboje s mladšími, nedalo mi to a vytvořili jsme medaili i pro tuto kategorii” uvádí Kolmačka.Kromě trati, na které spolupracují odborníci se zkušenostmi z crossových závodů, jsou pro účastníky přichystané medaile, hodnotné ceny i pamětní trička navrhovaná vždy pro aktuální ročník. Oceněných bude prvních osm jednotlivců, nejlépe umístěná žena i nejlepší tým, výše zmiňovaný nejstarší účastník a The best styler. Pro nejlepší tým je připravena ručně kovaná trofej od uměleckého kováře Tomáše Martináka.


Video z loňského ročníku:Více videí najdete na http://bobcross.cz/video/2015!


www.bobcross.cz