Milá Charlotte,

především si velice cením, že jste se podepsala celým jménem. Kdybyste napsala jen Charlotte S. M., tak bych si chvíli myslela, že je to nějaký výsměšný spam. Vzhledem k tomu, že máte dvě příjmení, dá se usuzovat, že jste vdaná. V našich končinách není zvykem nechávat si jméno po otci. V jiných zemích, zejména pak na východ od naší hranice, byste se jmenovala třeba Charlotte Svižníkovna Atakdále a já bych mohla mít podezření, že jste rozmazlené děcko. Jako manželka jakéhosi pana Svižníka byste tedy mohla mít rozum, jaký vdané dámě přísluší. Tímto se snažím naznačit, že váš dotaz považuji mírně řečeno za slaboduchý.

Tedy napřed se podívejme na váš povzdech, že jste v něm měla úplně všechno. No jen si představte, že byste se s tím mobilem dostala někam do opuštěného údolí, kde není signál. Dnes v mobilu totiž není všechno, ale naopak není v něm skoro nic. Všechno to pluje na tak zvaných oblacích neboli cloudech. Ve skutečnosti to znamená, že záloha vašeho mobilu je někde na Tchaj-wanu. Třeba. Leda byste snad měla nějaký model pro třetí věk, rozumějte seniorky, kde se data ukládají skutečně do paměti toho telefonu.

Za druhé se divím, že vás pustili z domova samotnou na hory, když vykazujete známky snížené životaschopnosti. Copak tam s vámi nikdo nebyl, že se musíte ptát, jak máte telefonovat? Asi vám ten někdo, možná že to byl dokonce pan Svižník, ujel, protože jste si celou dobu na lanovce hrála s mobilem, místo, abyste si s ním povídala o tématech běžných na horách – jak je krásný sníh, jak je krásné počasí a co bude dnes k večeři. Je také pravděpodobné, že se hluboce mýlím, a že jste se ptala kolemjedoucích, jestli by vám mobil nepůjčili, ale když se dozvěděli, jako proč, tak vás odmítli.

Já bych mobil také nikomu nepůjčila, aby volal horskou službu, ať mu zachrání mobil. Ti pánové se saněmi zvané kanadské jsou na horách proto, aby hledali lidi a nikoli předměty. Jejich zásahy jsou tak drahé, že byste za to měla třeba sto mobilů anebo deset chytrých telefonů. Kdyby totiž někdo propůjčil svůj mobil k takové taškařici, tak se pak může obávat, že za to bude popotahován a nejspíš i pokutován, zatímco vy zrovna tou dobou budete vymýšlet, od koho si půjčit mobil, až nějaký další utopíte někde na Srí Lance a budete chtít volat pobřežní hlídku.

Máte dotaz, na který jste ještě nikdy nedostali odpověď? Pošlete jej na skipsycho@snow.cz anebo ho přidejte jako komentář k článku!