Milá slečno,
to je opravdu velmi zajímavý dotaz. Musím říci, že než jsem na něj začala odpovídat, tak jsem si opětovně musela nastudovat převodníkové rovnice mezi jednotlivými teplotními stupnicemi, abych vyloučila možnost, že došlo nějaké záměně jednotek teploty. Jistě víte, že v Evropě se používají stupně Celsia a jinde zase stupně Fahrenheita. Pan Celsius, když v polovině 18. století sestavoval svou stupnici, dal 100 stupňů jako bod tuhnutí vody (a nulu jako bod varu). To vy pravděpodobně nevíte. Nicméně 100 stupňů Fahrenheita je asi 37,7 stupňů Celsia, tedy něco jako bazální teplota. Možná se vám toto všechno plete dohromady. I když si troufám pochybovat.

Pak je tu ještě jeden aspekt související s teplotou a pocitem tepla, respektive zimy. Jestli jste si dosud nevšimla, že teplo a teplota jsou dvě různé veličiny, tak si to můžete doplnit někde ve večerní škole. Existuje také hodnota, která se nazývá pocitová teplota. Ačkoli se vám může zdát absurdní, že by šly pocity vyjádřit nějakou rovnicí, tak v tomto případě to tak je. Pocitová teplota je funkcí teploty vzduchu a rychlosti větru. Pro lepší pochopení lze tento matematický fenomén podložit empiricky. Česky řečeno, když fouká, tak je vám větší zima než když nefouká. Velmi zjednodušeně se dá říci, že pocit mrazu máte i při 5 stupních nad nulou, když fičí rychlostí přibližně 30 km/hod.

A konečně se dostaneme k tomu vašemu orgánu samotnému, kde máte vložen ten tampon. Z vašeho dotazu by se dalo usuzovat, že jste nullipara a tudíž je plocha poševního vchodu, která je vystavena chladu, malá. Je také fyziologicky logické, že máte i oslabené sebezáchovné pudy a jezdíte skutečně rychle. Navíc dnes se nejezdí přísně snožmo, takže vzduch může proudit i mezi nohama. Je možné, že v zúžené štěrbině mezi stehny je proud ještě rychlejší a pocitová teplota tudíž ještě o pár desetin stupně nižší. Jestli jste to, milá Lindo, dočetla až sem, začínáte se možná bát, jestli ten váš aprílový dotaz nebyl přijat zcela vážně a zda opravdu nehrozí nebezpečí, že by k vám ten tampon mohl přimrznout jako jazyk k olizovanému zábradlí.

Každopádně vám přeji více takových starostí a Rothschildovy peníze k tomu!

Máte dotaz, na který jste ještě nikdy nedostali odpověď? Pošlete jej na skipsycho@snow.cz anebo ho přidejte jako komentář k článku!