Lyžařské terény pokrývají severní i jižní svahy nad obcí Bílá s plnobarevnou paletou obtížností. Na mírnějších jižních svazích se nachází cvičná louka a mírnější sjezdovky, strmější severní nesou delší, členitější a náročnější sjezdovky až po atraktivní závodní trať s homologací FIS, využívanou i pro tréninky – jejich časový plán najdete vždy s předstihem na webu střediska.


Na severní straně bývá postaven veřejný slalom a když podmínky dovolí, tak i zábavná sjezdovka FUN line s vlnami a klopenými zatáčkami.

Ve dne i v noci

Všechny sjezdovky jsou zasněžovány technickým sněhem a velká část z nich je navíc osvětlena i pro večerní lyžování, které se tak odehrává na obou stranách údolí – v pátek a v sobotu na obou současně, ve zbývajících dnech vždy na jednom z nich.

Lanovka a dva vleky

Přepravní páteří severního svahu je moderní 4sedačková lanovka, kterou doplňuje jeden talířový vlek a na jižních svazích pak ještě jeden vlek. Na cvičném svahu slouží lanový vlek a pojízdné koberce.

Zázemí přímo v areálu

Součástí areálu je ski servis a půjčovna lyžařského a skialpinistického vybavení, a to jak sjezdového, tak snowboardového a běžeckého. Zázemí doplňují bufety s občerstvením i restaurace, vždy v dosahu lyžařských svahů.

Nejlépe vybavený dětský park

Zdejší dětský výukový park patří mezi nejlépe vybavené na Moravě. Park má mnoho výukových pomůcek, 4 dopravní pásy a talířový vlek. V areálu je samozřejmě lyžařská škola s dostatkem profesionálních instruktorů a školka i pro ty nejmenší začínající lyžaře.

Na jižní straně je také vysněžená cesta pro bobisty a sáňkaře, takže na Bílé si to užije opravdu každý.


Skipas můžete koupit také on-line

Skipas si můžete zakoupit už v předstihu z pohodlí domova on-line na Skibila Shop a sbírat tím bonusové body pro slevy při dalších nákupech.

Z Ostravy na lyže za tři čtvrtě hodiny

Velkou předností Bílé je snadná dopravní dostupnost, neboť obec protíná silnice 1. třídy, po níž cesta z centra Ostravy zabere pouhých 45 minut. Přímo u hlavní silnice a v pěším dosahu lanovky a vleků se rozkládá bezplatné parkoviště pro 750 aut.

Bílou stopou na hřebeny

Z Bílé můžete vyběhnout přímo do bílé stopy. Nabízejí se čtyři upravované běžecké trasy o délkách od 10 do 33 km, využívající turistické trasy Beskyd. Celková délka upravovaných stop dosahuje za příznivých sněhových podmínek až 70 km a aktuální informace o jejich úpravě najdete vždy na webu střediska. V obci je k dispozici i lezecká stěna nebo bezpečná ledová plocha s mantinely.

Architektonickou dominantou malé beskydské obce Bílá uprostřed hustých lesů je dřevěný kostel sv. Bedřicha, který byl postaven v 70. letech minulého století podle plánu stavitele Antonína Kybasty. Jeho architektura se vymyká obvyklým tvarům jiných beskydských dřevěných kostelů a připomíná severské stavby.

Krásná pěší zimní procházka vede k pramenu Smradlava, kde se nachází sirný zdravotní pramen, oblíbeným výletním cílem je i zvířecí obůrka se zvířaty.

www.skibila.cz