Kubovka je typickým rodinným střediskem, usazeným ve více než tisícimetrové výšce na „hřbetě“ Šumavy. Tři lehké modré sjezdovky doplňuje jedna červená o délce 600 m, která budí respekt zejména svým názvem – Střecha. Nejlehčí výukový svah se nachází u lyžařské školy, odkud mohou začátečníci postoupit na krátkou Školní trať a nakonec na 500 m dlouhou modrou Pod Obrovcem. V blízkosti školního svahu se dá navíc bezpečně sáňkovat a bobovat. Kuriozitou je i osm metrů vysoká ledová stěna, kterou si se zapůjčenou výbavou můžete zkusit zdolat.

Freestyle pro všechny

Zdejší snowpark má na poměry střediska slušnou výbavu – tři skoky a 15 railů, kde si přijdou na své i zkušenější rideři. Začátečníci pak ocení freestylový minipark. V případě dobrých sněhových podmínek je v prostoru sjezdovky Střecha dráha na skicross.SKIPAS ZDARMA

do střediska Kubova Huť najdete na vytrhávací kartě na konci časopisu SNOW 92!Malý šumavský superskipas

Při vícedenním pobytu přijde vhod rozšířený superskipas. Čtyř- a vícedenní skipasy totiž zahrnují neomezené lyžování v nedalekých střediscích Kvilda, Nové Hutě (vlek Tatrapoma), Zadov (jen vleky) a nakonec ještě jeden den v oblíbeném německém Mitterdorfu. A naopak čtyř- a vícedenní skipasy z Mitterdorfu platí jeden den ve vybraném českém areálu.

Škola, půjčovna i servis

Výjezd na svah zajišťují dva vleky, o sníh se kromě nadmořské výšky stará zasněžovací systém. Přímo v areálu je lyžařská škola, půjčovna sportovního vybavení a kvalitní ski servis. Novinkou minulé sezóny byla ohřívárna pod Školní sjezdovkou. Hlad se dá zahnat v občerstvení, které najdete přímo na svahu. Parkuje se na bezplatném parkovišti nedaleko vleku.

Ceny skipasů

dospělí 1 den     360 Kč
děti 1 den     260 Kč
dospělí 2 hod.     210 Kč
děti 2 hod.     140 Kč

Běžecké tratě

V okolí Kubovy Hutě se pravidelně udržuje 25 km běžeckých tratí na klasiku i bruslení. Jejich start je přímo u vleku. Tratě jsou značeny a v lese jsou umístěny i jejich orientační mapy.

Kubova Huť se může kromě příjemného lyžařského areálu chlubit i nejvýše položeným nádražím v Česku.

www.ski-kubovka.com
Aktuální informace o lyžování ve středisku Kubova Huť (sníh, počasí, webkamery, reporty) na SNOW.cz