Tento článek vyšel v rámci seriálu SNOW tour 11. března 2015.


Jasná je největším lyžařským střediskem Česko-Slovenska, takže není divu, že člověk trochu laboruje, odkud celodenní lyžovačku začne. My jsme se nechali provést lokálem, tedy místním lyžařem tak, aby nám někde nějaký ten manšestr neutekl. Na první lano jsme se vydali z Lúček, odkud nás sedačková lanovka vyvezla na červenou „fisku“, která se volně klikatí lesem. Díky jejímu sportovnímu sklonu jsme to po ní doslova „kulili“. :-)


Ze Zahrádek, kam nás „fisku“ dovedla, jsme se oranžovou šestisedačkou vyvezli na Priehybu. Následovalo parádní carvingové poježdění na tvrdém povrchu červené Pretekárské (sjezdovka č. 1), jež jinak slouží i pro večerní lyžování. Hrany našich fischerek (188 cm, radius 30 m) nás odtud ani nechtěly pustit! Z vrcholu sjezdovky se dá pokračovat funitelem rovnou na Chopok (přesněji tedy kousek pod jeho vrchol), a odtud pokořit manšestr na červené sjezdovce přímo pod funitelem – je bez jakékoli zatáčky, takže máte přehled po celé trati.


Na svačinu jsme se vydali na druhou stranu Chopku, tedy na jih, kde permice z Jasné platí automaticky. Sjezdovky na jižní straně byly díky sluníčku o něco měkčí, ale tvrdé lyže se na nich pořád neztratily. Nejvíce se nám líbila sportovní červená sjezdovka Derešská. Ale nelitovali jsme ani zastávky v aprés-ski baru Srdiečko, kde nám učarovala hutná horká čokoláda! (Opravdu jsem zvládla dvě najednou :-) )


Po opalovačce a krátkém aprés-ski jsme se jeli rozhýbat zpět na severní stranu do snowparku. Oranžová lanovka Grand Jet vyráží na sjezdovku Vrbická, kde najdete jak snowpark se skoky a raily, tak i jednoduchou skicrossovou trať s vlnami a klopenkami.


A co děti? Ty začínají v Maxilandu v Bielé Púti. Jedná o dětský skipark, který se skládá ze třech pojízdných pásů a dalších slalomových prvků v podobě pohádkových zvířat. Součástí je i obchůdek s plyšovými a jinými hračkami pro děti. Dvouhodinová lekce od 10:30 do 12:30 tu vyjde na 35 eur a novinkou je možnost zakoupení dvouhodinového videozáznamu na USB za 10 eur.Větší hlad zažene na severní straně nejvýše položená à la carte restaurace Von Roll. Právě tady se koná i tatranská večeře zážitků, která začíná jízdou ratrakem. Večeři zážitků je možné si objednat na pondělí, středu a sobotu vždy od 18:00 do 21:00. My jsme v moderně zařízené restauraci podlehli nabídce dezertů - na talíři nám přistálo crème brûlée a čokoládový dortíček.


Velmi stylová je i restaurace Rotunda přímo u výstupu funitelu. Ta se chlubí jako nejvýše položený rum bar na Slovensku, ale kromě rumu tu samozřejmě nalévají a vaří i tradiční dobroty, halušky s brynzou nevyjímaje. Pokud jste dostatečně zasycení, dejte si jen „starou dobrou plzničku“ a vychutnejte si výhled na „staré dobré“ Tatry!


A co dál? Ještě pozvánka na Bikini skiing – akci, kdy slečny sjíždí svah jen v bikinách, což doprovází velká show s tanečním vystoupením a animačními programy. Akce se sice koná až 14. 3. 2015, ale my si lyžování v bikinách chtěli vyzkoušet stůj co stůj, takže už týden dopředu jsme připravovali lyžaře Chopku na „bikinovou“ podívanou. :-)


Ve večerních hodinách jsme na lyžařské aktivity navázali vodními a relaxačními hrátkami v akvaparku Gino Paradise Bešeňová. Nejprve jsme relaxovali ve venkovních termálních bazénech, kde je voda vyhřátá až na 39 stupňů, a pak jsme pokračovali v adrenalinové zóně v umělém vlnobití. Největší „wow“ nám ale způsobila toboganová věž se šesti tobogány – a některé opravdu nejsou pro ořezávátka! Na červeném tobogánu „speedy“ pocítíte opravdu mocnou sílu gravitace. :-) Uklidnili jsme se až ve wellness zóně s několika saunami – klasickou suchou finskou, bylinkovou, solnou nebo s mentolovou inhalací.


Proč na Jasnou?

Jasná je se 46 km sjezdovek největší lyžařské centrum na Slovensku, a vlastně i v Československu. Svými sjezdovkami může konkurovat leckterému menšímu alpskému středisku, a přitom se tu domluvíte česky. Celodenní skipas stojí dospělého 37 eur, dítě 26 eur. Díky Gopassu můžete skipasy nakupovat levněji a on-line v e-shopu a využívat i další slevy a výhody v tatranských střediscích.I v Jasné jsme si pro vás po dva dny připravili testování lyží FISCHER, helem a brýlí SMITH a také rukavic LEVEL. Zdarma jsme vám nabízeli ochutnávku kukuřičky a cizrny BONDUELLE a představovali ponožky značky LENZ nebo lepili na helmy nálepky SNOW. Naše promotérky se o vás staraly v oblečení HALTI a STILAGO a reportovali jsme vám s hůlkami KOMPERDELLE a hodinkami GARMIN. Fotky jsme pořídili pomocí techniky SAMSUNG a GOPRO. Do střediska nás opět odvezly vozy značky SUZUKI.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!

Chceš se stát reportérem / moderátorem SNOW tour? Více informací na:

Hledáme reportér(k)y a moderátor(k)y!


Partneři SNOW tour: