Špindlerovskou jízdu jsme sice odstartovali na Hromovce, ale první poježdění jsme směřovali do Svatého Petra. Po ránu nebylo červené sjezdovce FIS co vytknout, tvrdá a rovná. Ve středu 11. března se ze sjezdovky pokračovalo rovnou k turniketům – absence fronty nám samozřejmě pozvedla náladu a v duchu jsme poděkovali i za zdejší vyšší cenu skipasu. :-)


Po rozehřátí už nás volala černá svěťáková sjezdovka, která tvoří dominantu celého areálu. Sjezdovka je v horní části příznačně pojmenovaná jako Hřiště – momentálně se zde ovšem nachází snowpark. Ve spodní části je trať ryze sportovní, láme se v široký prudký hang, kde si můžete dopřát rychlosti a oblouků, co nohy ráčí. Ve všedním březnovém dnů už se dalo mluvit o poloprázdných sjezdovkách, takže prakticky nebylo nutné čekat na začátku svahu, až se uvolní trochu místa na sjezdovce (ne že bych mluvila o sobě!). :-)


Snowpark na Hřišti sice zabral oblíbené carvingové letiště, ale jezdce s freestylovou duší potěší – skládá se z několika bedniček a pár solidních skoků. Skoky se sice zdají trochu většího kalibru, zvládnou je ale i mírně pokročilí – náš kameraman a začínající skokan Kuba hodnotí snowpark pěti z osmi banánů, zkušenější reportér Tom dává skokům sedm banánů z deseti. :-)


Velcí kluci tedy do snowparku! A ti malí (ale samozřejmě i holky :-) ) si mohou hrát v dětském parku u nástupní stanice čtyřsedačky Svatý Petr, kde se vyřádí ve slalomu ze zvířátek nebo v opravdickém slalomu s brankami. K prvním krůčkům na lyžích jim pomáhají molitanové podložky, takže malým prckům to u ťapání do kopce neklouže. V areálu působí hned šest lyžařských škol a nejznámější Skolmax si za hodinovou privátní lekci účtuje 850 Kč na osobu.


Zázemí ve Svatém Petru dominuje nově vybudovaná dřevěná budova, která kromě infocentra a pokladen zahrnuje hlavně obchod s veškerým sportovním vybavením – od brýlí až po oblečení. V druhém patře pak najdete půjčovnu lyží, která splní i požadavek náročnějšího lyžaře, neboť si zde můžete zapůjčit třeba testovací fisové lyže Völkl, ke kterým se jinak tak snadno nedostanete. Nejnáruživější si mohou vyzkoušet i lyže délky 196 cm s radiusem 35 metrů.

Oběd v restauraci Na Pláni přímo u výstupu ze čtyřsedačky si můžete dopřát jak venku na terásce, tak v příjemném moderně vybaveném interiéru. Mimo plnohodnotný oběd se dá zakousnout třeba jen dezert v podobě medovníku nebo ořechového dortu – to byla moje volba a nelitovala jsem. :-) Ceny jsou tu úměrné nadmořské výšce, takže na kávu si připravte 55 Kč. Čepuje se tu ale i Plzeň, což kupodivu v domácích střediscích nebývá pravidlem!


Nový kulatý „party bar“ se nachází jak ve Svatém Petru, tak na Hromovce u nástupu na lanovky, kde si můžete náladu zpříjemnit svařákem, bombardinem nebo horkou čokoládou. A samozřejmě nechybí opalovací lehátka!


Zatoužíte-li po protilehlém Medvědíně, od lanovky ve Svatém Petru i z Hromovky vás tam odveze pravidelně pendlující skibus.


Proč do Špindlu?

Co má Špindlerův Mlýn kromě nálepky drahého top střediska České republiky? Nově tzv. Gopass – „kouzelnou“ kartičku, díky které si například můžete skipas pořídit přes e-shop a nemusíte stát ve frontě u pokladny. Za každý nákup se vám shromažďují body, které následně můžete proměnit v různé slevy na jídlo a nápoje ve zdejších gastronomických zařízeních. Celodenní skipas stojí v okénku dospělého 750 Kč, dítě 520 Kč. S Gopassem pak za celodenní permici zaplatíte 695 Kč a dítě 465 Kč.Středa byla ve Špindlerově Mlýně zpestřená návštěvou SNOW tour, při níž jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a také rukavice LEVEL. Zatímco jste si pochutnávali na kukuřici a cizrně Bonduelle, mohli jste se bavit videoreporty na televizi SAMSUNG. O vaše pohodlí u stánků se staraly usměvavé promotérky oblečené v HALTI a STILAGO. V lyžákách je hřály ponožky LENZ, na sjezdovkách jim ruce zdobily hůlky KOMPERDELL a hodinky GARMIN a často jste je viděli ověnčené i kamerami GOPRO. Do střediska i ze střediska nás vezly čtyřkolky SUZUKI S-Cross a Swift.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: