Všech pět závodů přetavila Tereza Kmochová v medaile – a co víc, včechny jsou zlaté. Po vítězství ve sjezdu dominovala na druhý den v super – G a alpské kombinaci. Další den pak přidala další zlato za obří slalom. Včera svou zlatou sbírku doplnila o zlato za slalom. Po jeho zisku na svém FB profilu napsala: „Mise dokonána“. A pro Paralympic.cz řekla: „Před Deaflympiádou jsem počítala, že přivezu nějakou tu medaili, ale nikdy by mě nenapadlo, že jich bude pět – a že budou všechny zlaté. To je prostě fantazie!“ neskrývala nadšení česká sjezdařka.

Tereza vybojovala už sedmou zlatou medaili z Deaflympiády v řadě, celkem má z Deaflympiád medailí deset, což je úctyhodné číslo. Podobných výsledků v minulosti dosahovala také bývalá česká reprezentantka Petra Kurková, která má medailí z Deaflympiád dokonce dvanáct. České lyžařky tedy dlouhodobě patří na absolutní TOP tohoto sportu.

„Byly to nervy. V každém závodě usiluji o precizní jízdy a mám pocit, že se mi to dařilo.“ Pro Paralympic.cz na otázku, zda si myslí, že svým soupeřkám neustálým vyhráváním už neleze na nervy odpověděla: „No to se musíte zeptat jich! Ale být v jejich kůži, tak bych na nervy lezla určitě. Já ale do každého závodu nastupuji s odhodláním předvést co nejlepší a bezchybný výkon. Zatím se mi to docela daří a baví mě to! Máme tady výborný tým, dobře spolu fungujeme, panuje dobrá nálada a to mi svědčí."

Tereza Kmochová netrápí pouze neslyšící lyžařky, ona je schopna potrápit i členky českého nárpodního týmu ve sjezdovém lyžování. S jednou z nich, Kateřinou Pauláthovou, se dokonce během léta a podzimu připravovala na ledovcích. Měly společného trenéra Petra Lajkeba.

V závedech FIS dokáže členka Ski klubu Harrachov jezdit na stupně vítězů, stejně jako v Českém poháru. V její sbírce úspěchů nechybí ani medaile z mistrovství republiky dospělých, když loni skončila druhá na mezinárodním mistrovství České republiky ve slalomu žen. Rychlejší byla pouze reprezentantka „A“ týmu žen Martina Dubovská.

Tereze ke skvělému vystoupení na světové Deaflympiádě gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Zdroj: www.czech-ski.com